Błąd w instalacji linuxa ubuntu 14.04.03

Witam wypaliłam na płycie DVD wspomnianego wcześniej linuxa i wybieram go przez BIOS-a  ,ale kiedy chcę go zainstalować wyskakuje mi błąd (MP-BIOS bug 8254 timer not connected to IO-APIC ACPI PCC PROBE failed softreset failed device not ready ) , a kiedy sprawdzam na płytę pod kątem błędów odczytu to wszystko idzie szybko ale zatrzymuje się przy jednym pliku ( ./casper/filesystem.squashfs ) pliku i wyświetla ,że znalazło jeden błąd .

    Czy mógłby mi ktoś prosto wytłumaczyć krok po kroku co mam zrobić ,żeby pozbyć się tego błędu ? 

   .Wersja BIOS-a 2.6.1

Jeżeli faktycznie płyta nagrała się z błędem, to jedyne co możesz zrobić, to ją wywalić.

Przed nagraniem kolejnej sprawdź sumy kontrolne pobranego obrazu (plik kontrolny będzie w tym samym miejscu z którego pobierałeś obraz). Jeżeli się nie zgadzają, to trzeba pobrać jeszcze raz, jeżeli się zgadzają, to coś poszło nie tak podczas nagrywania.

Odpowiedź do koleżanki, więc “pobierałaś obraz”.

To znaczy, że obraz systemu jest uszkodzony. Płyta do wywalenia. Pobierz obraz płyty jeszcze raz i sprawdź sumy kontrolne.

 

Pozdrawiam,

SebaKomp

Witam szanowną koleżankę :).

Według mnie będzie lepiej, jeżeli utworzysz bootowalnego pendrive’a - mniej nerwów oraz mniej wydanych pieniędzy w błoto. No i możesz z niego stworzyć fajną bazę wszystkich znanych dystrybucji linuksowych. Do tego polecam programy: UNetbootin oraz YUMI, z których korzystałam i nadal korzystam :D.