Błąd w instalacji linuxa ubuntu 14.04.03


(Madziao9) #1

Witam wypaliłam na płycie DVD wspomnianego wcześniej linuxa i wybieram go przez BIOS-a  ,ale kiedy chcę go zainstalować wyskakuje mi błąd (MP-BIOS bug 8254 timer not connected to IO-APIC ACPI PCC PROBE failed softreset failed device not ready ) , a kiedy sprawdzam na płytę pod kątem błędów odczytu to wszystko idzie szybko ale zatrzymuje się przy jednym pliku ( ./casper/filesystem.squashfs ) pliku i wyświetla ,że znalazło jeden błąd .

    Czy mógłby mi ktoś prosto wytłumaczyć krok po kroku co mam zrobić ,żeby pozbyć się tego błędu ? 

   .Wersja BIOS-a 2.6.1


#2

Jeżeli faktycznie płyta nagrała się z błędem, to jedyne co możesz zrobić, to ją wywalić.

Przed nagraniem kolejnej sprawdź sumy kontrolne pobranego obrazu (plik kontrolny będzie w tym samym miejscu z którego pobierałeś obraz). Jeżeli się nie zgadzają, to trzeba pobrać jeszcze raz, jeżeli się zgadzają, to coś poszło nie tak podczas nagrywania.


(adamserce) #3

Odpowiedź do koleżanki, więc “pobierałaś obraz”.


(SebaKomp) #4

To znaczy, że obraz systemu jest uszkodzony. Płyta do wywalenia. Pobierz obraz płyty jeszcze raz i sprawdź sumy kontrolne.

 

Pozdrawiam,

SebaKomp


(Amaterasu) #5

Witam szanowną koleżankę :).

Według mnie będzie lepiej, jeżeli utworzysz bootowalnego pendrive’a - mniej nerwów oraz mniej wydanych pieniędzy w błoto. No i możesz z niego stworzyć fajną bazę wszystkich znanych dystrybucji linuksowych. Do tego polecam programy: UNetbootin oraz YUMI, z których korzystałam i nadal korzystam :D.