Bład w otwieraniu zdjec

Witam,mam problem a mianowicie gdy chce otworzyc jakiekolwiek zdjecie wyskakuje mi komunikat System Windows nie może otworzyć pliku ,C\Users\User\Desktop\DSC_0353.jgp". Upewnij się ,że wpisana nazwa jest pprawna i spróbuj ponownie.

Nie mam pojecia jak to naprawic wiec zwracam sie o pomoc do profesjonalistow.Pozdrawiam :slight_smile:

A możesz otworzyć takie zdjęcie (plik) już z samego programu graficznego (poprzez otwórz i wskazanie go lub poprzez przeciągnięcie go i upuszczenie na aplikacji)?

tazos , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

zainstaluj sb np Picasa lub xnviev:D

Prawdopodobnie chodzi o to, że jakiś obraz o rozszerzeniu jpg, został otwarty “otwórz za pomocą” i zaznaczone było “ustaw ten program do otwierania tego typu rozszerzeń”. Jeśli masz XP, to w opcjach folderow, typy plików, zmień program domyślny na office picture manager, lub podgląd obrazow i faksów systemu windows, albo w faststone, czy innej przeglądarce obrazów. W win7 trzeba skojarzyć rozszerzenie .jpg z tak samo konkretnym programem do przegladania obrazów konkretnym programem. Być może rozszerzenie .JPG zostało hurtowo zamienione na .JGP i dlatego wszystkie obrazy nie chcą się otwierać. Pozostaje dopasować programy do rozszerzeń, zmiana rozszerzeń każdego obrazu, albo masowa zmiana rozszerzeń typu plików. To można zrobić w totalcomanderze. Uściślijmy - w moje obrazy masz obrazy z rozszerzeniem .jpg, czy jgp?

Jeśli masz obraz DSC_0353.jgp i klikniesz na niego prawym klikiem, wybierzesz właściwości, to wyświetli ci się od góry nazwa we właściwościach, czyli DSC_0353.jgp, zmień końcówkę, żeby było DSC_0353.jpg - na dole daj OK i potem kliknij na ten obraz i sprawdzisz, czy się otworzy.

No właśnie, dopiero Bogdan_G przytomnie zauważył, że nazwa pliku to DSC_0353. jgp a nie DSC_0353. jpg - albo sam zrobiłeś literówkę, albo masz coś z nie tak nazwą tego pliku.