Błąd w Photoshopie

Witam :slight_smile:

Mam Photoshopa CS2 v.9

No i mam taki kłopot. Kiedy zaznaczam warstwę i klikam na Select -> Inverse to pokazuje mi się “No pixels selected”, a kiedy nie zaznaczam obrazka i daję Select to nie da się kliknąć na Inverse ponieważ przycisk jest niedostępny. Co mam zrobić? I pisze w komunikacie jeszcze chyba “Programm Error”

Jeśli chodzi o twój pierwszy przypadek to ten komunikat pojawia się gdy na warstwie nie ma ani jednego piksela w strefie zaznaczenia. (warstwa może być przezroczysta i to cię zbija z tropu)

A drugi przypadek… pomyśl… jeśli nie masz nic zaznaczone… to jak chcesz zaznaczyć odwrotność tego?

#1: Najwidoczniej chcesz zastosować odwrócenie kolorów na pustej warstwie.

Bo ja mam zrobione tak jak tu: http://www.grafiik.pl/readarticle.php?article_id=48 z kanałem i gradientem :slight_smile: Może to to przeszkadza??

Powiedz w którym momęcie masz problem bo ja tu nie mam problemów robiąc krok po kroku wszystko…

Problem mam jak zrobię już te kółka na gradiencie i chce zrobić odwrócenie zaznaczenia :slight_smile:

W zakładce Channels na warstwie Alpha 1 kliknij na “podglądzie” tej warstwy PPM przytrzymując CTRL… i potem zaznacz -> odwrotność

po tym w zakładce Layers utwórz nową warstwę i możesz zmienić kolory. (potem dobrze jest wyłączyć widok warstwy Alpha 1 bo ona zmienia kolory… (przy warstwie masz oko… kliknij w nie i jak zniknie warstwa się ukryje)