Błąd w "Sliderze"


(Budzik1521) #1

Siema , jak zrobić na stronę taką rzecz jak np. na wp czy hyper`ze . Chodzi mi o taką ramkę z najnowszymi informacjami i że po kliknięciu na liczbę 2 są inne informacje , te takie najnowsze informacje ?


(kostek135) #2

Słowo kluczowe w tym problemie to AJAX. Jeśli nie chce Ci się pisać od podstaw, tu masz przykład, który możesz dostosować do swoich potrzeb (przy pomocy jQuery) http://www.queness.com/post/443/jquery- ... n-tutorial


(ra-v) #3

To na WP mi wygląda na zwykły JS z ukrywaniem elementów.


(mario@) #4

Chyba Ci się słowa kluczowe pomyliły bo tylko, w niektórych skryptach wykorzystuje się ajaxa.

poszukuje-skryptu-typu-slider-t436072.html


(Budzik1521) #5

No działa , ale mam problem bo nie mogę w tych rzeczach zamieszczać żadnych linków poniżej jest link jak to wygląda ... grafikiem nie jestem a więc mój rysunek w filmie nie wyszedł :smiley:

P.S. Gdy wpisuje kod albo przesuwa sie obrazek albo nie ma napisow :evil:


(kostek135) #6

Możliwe, że źle przyjąłem, ale ty system newsów oparłbyś o coś innego, niż o bazę? No chyba, że można ją inaczej odpytywać asynchronicznie niż przez AJAX, ale to jeszcze nie mój poziom zaawansowania.


(mario@) #7

Daro151 następnym razem zamiast filmików wstawiaj na forum kod (bądź w tym wypadku nazwę skryptu, który użyłeś) - łatwiej analizować ewentualne przyczyny. Na filmiku nie zamknąłeś tagu .

UP

A co ma baza danych do ajaxa??

I przy okazji - po pierwsze stwierdzenie "Chodzi mi o taką ramkę z najnowszymi informacjami" nie oznacza potrzeby użycia ajaxa - to Ty coś sobie ubzdurałeś z nim. Po drugie informacje o nowościach najczęściej są pobierane przy wczytywaniu strony (np. przy użyciu php - poczytaj sobie na wikipedii co to takiego) i wyświetlane w odpowiednio sformatowanej postaci - no chyba, że Ty najpierw wczytujesz pustą stronę a dopiero później ładujesz całą treść z bazy danych/txt przy pomocy ajaxa. Jaki sens ma wysyłanie co kilka sekund zapytania do odpowiedniego skryptu o pobranie nowości - tonie chat. Jeżeli chciałeś zabłysnąć, że wiesz co to takiego ajax to Ci nie wyszło.