Błąd w uruchomieniu zapory i aktualizacji systemu

Problem jest z zaporą. Mieszanie problemów może doprowadzić do ponownej instalacji systemu.
Seba228215 miał rację.
Można zainstalować firewall comodo z odznaczeniem dodatkowych modułów. I tak doinstaluje się trochę. To na chwilę. Po restarcie komputera odinstalowuje się zaporę comodo, ale według tych porad https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/510516/how-to-remove-comodo-internet-security/

Po odinstalowaniu i restarcie komputera, system uruchomi zaporę. Miałem błędy i zepsutą zaporę, a przez zainstalowanie i odinstalowanie firewalla comodo - naprawiło uszkodzone wpisy i pliki.

  1. Spróbuj jeszcze tych komend w powershell / cmd na adminie (lub uruchom jako administrator):
    Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
     Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
    

    ostatnia naprawia wykryte błędy przez pierwsze i drugie polecenie, z tego co wiem zintegrowane to jest z sfc ale nie zaszkodzi poświęcić na to 30 minut,

  2. http://www.tweaking.com/content/page/repair_windows_firewall.html (pobierz zalecany program Windows Repair Free (all in one) i **ogranicz się do naprawy zapory**),
  3. Ostatecznie napraw instalując na chwile wspominany firewall comodo - może pomóc.
2 polubienia

nie wierze, działa !
krystian3w rozwiązał problem . Zainstalowałem Tweakingcom - Windows Repair nic nie zmieniając , przystąpiłem do skanowania… naprawiło więcej problemów niż myślałem .

dziękuję !

1 polubienie

Teoretycznie naprawa na domyślnych ustawieniach jest bezpieczna, ale jak chcemy naprawić coś konkretnego to lepiej ograniczyć czas by się naprawiało krócej.

Albo polegamy na kopii rejestru i punkcie przywracania systemu jaki zaleca Tweakingcom - Windows Repair jak po naprawie będzie gorzej.

nie chciałem zmieniać na konkretny problem bo miałem ich troszeczkę więcej tak jak pisałem wyżej , choćby ze zmianą statusu konta na administrator. Program naprawił nawet i ten problem.

1 polubienie