Błąd w uruchomieniu zapory i aktualizacji systemu

Witam , jak widać mam problem z uruchomieniem Zapory Windows i z aktualizacją systemu
próbowałem wielu rzeczy, od resetowaniu usług zapory i update po narzędzia naprawcze microsoft .
Problem zaczął się po tym jak zainstalowałem najnowsza aktualizację oprogramowania systemu do wersji 1703.
Wyczytałem gdzieś że mogą pomóc mi klucze rejestru o nazwach BFE.reg / MpsSvc.reg / mpsdrv.reg / SharedAccess.reg ale nie mogę ich zdobyć dla windowsa 10 .
da się to jakoś naprawić ? słyszał ktoś o podobnym problemie? pozdrawiam.

Na początek:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17613/automatically-diagnose-and-fix-problems-with-windows-firewall

używałem już , wyskakują takie błedy

Zainstaluj testową wersję jakiegoś pakietu internet security i sprawdź czy też będzie krzyczeć o błędach. Wtedy sprawdzimy czy tylko problem jest systemowy. Choć poleciłbym zgrać zdjęcia, muzykę, etc na jakiś nośnik i reset ustawień do fabrycznych z usunięciem plików użytkownika. Byłby to szybszy sposób. Czasami są to efekty upgrade kompilacji niższej na wyższą lub jakiś błąd systemowy. Jeszcze cmd jako admin sfc /scannow .

Uruchom PowerShell jako administrator i sprawdź spójność systemu:

sfc /scannow

W cmd też można :slight_smile:

po skanie

Sprawdź jakiś pakiet internet security trial czy też są problemy z zaporą pakietu av firmy trzeciej. Czy tylko systemowo. Ale wydaje mi się, że sugestia o resecie ustawień fabrycznych byłaby tu najlepsza.

ehh tego się obawiałem , zainstaluję i sprawdzę

edit: nie mogę zainstalować żadnego z oprogramowań zabezpieczająych komunikat dotyczy błędu usługi : podstawowego aparatu filtrowania , nie mogę też jej uruchomić , wyskakuje błąd

Z innego forum :
"

START >>URUCHOM >>wybierz (lub wpisz): services.msc >znajdź: Podstawowy aparat filtrowania >po lewej kliknij na: Uruchom ponownie.
Usługa powinna mieć ustawienie uruchamiania: automatycznie."

Może ponowne uruchomienie pomoże.

brak możliwości wybrania opcji "uruchom ponownie"
przynajmniej wiemy gdzie leży tutaj problem

Teraz zadam pytanie. Bo ewidentnie nie masz uprawnień. Działasz na koncie admin czy zwykły user ? Miałeś chwilę wcześniej jakąś infekcję ?

nie zmieniałem nic w uprawnieniach , nie wiem jak moge to sprawdzić , wszystkie infekcje jakie miałem odrazu usuwałem poprzez defendera , zazwyczaj starałem sie też mieć go zaktualizowanego , tak jak mówiłem błąd pojawił się zaraz po aktualizacji systemu windows na najnowsza wersje 1703

Panel sterowania i konta użytkowników. I tam zobaczysz czy aktualnie masz uprawnienia , w sensie czy jesteś na koncie z uprawnieniami administratora.

sprawdziłem za pomoca cmd

kliknąłem zmień typ swojego konta i mam takie ustawienia , zmienić na administrator?


nawet gdybym chciał zmienić to opcja zmiany nie wyświetla się… wchodzimy w coraz głębszy labirynt widzę heh

W panelu sterowania konta użytkowników weź wybierz inne konto i powinieneś mieć aktywne swoje, gość wyłączony i powinno być też administrator. Powinieneś wejść w jakieś konto administratora. O ile jest i nie chronione hasłem. A na adminie powinno działać.

z konta administratora również nie wyświetla się opcja ponownego administratora

Tylko dlaczego nawet z konta administratora nie mogę zmienić typu konta którego używam w standardzie

Bo z konta admina masz już admin i możesz tylko zmienić na standardowy user. Czy z konta admina wziąłeś uruchomiłeś usługę tego aparatu filtrowania ponownie ?