Błąd w Utwórz obraz systemu

Do tej pory korzystałem bez problemów z Utwórz obraz systemu. System miałem zainstalowany na SSD Vertex 3 60 GB.

Kilka dni temu kupiłem SSD Samsunga 840 pro 128 GB. Zainicjowałem i sklonowałem system za pomocą Data Migration dołączonym przez producenta.

Wszystko poszło OK oprócz tego że przy końcu tworzenia obrazu systemu mam komunikat o błędzie .

Korzystając z funkcji Napraw komputer próbowałem zainstalować system z wcześniej zrobionych obrazów. W momencie gdy odzyskuję system /oczywiście na nowy dysk/ wcześniej usuwając z dysku wszystkie partycje /zastrzeżoną i systemową/ otrzymuję sytuację jak na starym dysku tj. zastrzeżoną i systemową o wielkości /jak na starym dysku /ok 55 GB. Reszta z 128 GB jest nieprzydzielona. W tym układzie Utwórz obraz systemu działa bez zarzutu. Gdy poprzez Zarządzanie dyskami powiększę partycję z systemem o tą nieprzydzieloną część dysku to Utwórz obraz systemu pokazuje błąd. Skanowałem partycje na błędy /jak sugerował komunikat/, szukałem informacji o 0x8007045D, o ox80780166 i innych wyświetlanych błędach. Jednak wszystko wraca do normy /tj. działa Utwórz obraz/ gdy partycja z systemem jest nie większa niż na starym dysku.

Co ciekawe mam tą samą sytuację gdy zainstaluję od zera system na nieformatowanym dysku. Czy jest jakieś ograniczenie w wielkości partycji przeznaczonych do tworzenia obrazów?

Trochę długi wywód, ale kilka godzin się z tym męczę i wyczerpała się moja pomysłowość.

Wiem że istnieją inne programy do robienia obrazów, ale rozwiązanie /działające/ Microsoftu jest bardzo wygodne.

Dziękuję za zainteresowanie i ewentualną pomoc.