Błąd w WordPress. Jak go usunąć? Strona się nie wyświetla po próbie aktualizacji

Ten błąd to;

Warning : require(/home/r/public_html/xxxxxxx.pl/wp-includes/class-wp-date-query.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/r/public_html/xxxxxxx.pl/wp-settings.php on line 162

Fatal error : require(): Failed opening required ‘/home/r/public_html/xxxxxxx.pl/wp-includes/class-wp-date-query.php’ (include_path=’.:/opt/alt/php72/usr/share/pear’) in /home/r/public_html/xxxxxxx.pl/wp-settings.php on line 162

Wstawiłem brakujący plik, wziąłem go z najnowszej paczki WordPress a potem kolejny brakujący plik, też go wziąłem z tej paczki a teraz mam taki komunikat;

Fatal error : Cannot declare class WP_User_Request, because the name is already in use in /home/r/public_html/xxxxxxx.pl/wp-includes/user.php on line 3657

Co robić?

Zamówić informatyka, nie zgadniemy co masz w 162 linijce, w 3657 tez nie wiemy :slight_smile:
A na powaznie: obstawiam wtyczki/motyw.
Ostatnio też musiałem aktualizować jedną, gdyż zaczęła się wykrzaczać sama z siebie.

WP ma awaryjny panel administracyjny, powinno tam Ci pokazac co musieli wyłączyć i dlaczego. Zaktualizuj błędne i może coś to da. :slight_smile:

To co napisał @anon7248146 skomentuję krótki: bzdury, nie słuchaj takich rad.

  1. Przywróć stan strony sprzed swoich prób naprawy (zakładam, że zrobiłeś kopię, jak nie to zrób teraz za nim zaczniesz robić kolejne punkty)
  2. Wejdź do wp-includes/version.php sprawdź jaką masz wersję wordpressa
  3. Pobierz wersję WP taką jaką wyczytałeś z pkt 2.
  4. Wgraj na serwer wszystkie pliki które pobrałeś zastępując te które masz na serwerze - nie wgrywaj jedynie wp-config.php i .htaccess jeśli będzie w pobranych plikach (raczej go nie będzie)
  5. Zobacz czy strona wstała:
    a) jeśli nie - wyłącz wszystkie wtyczki ręcznie i sprawdź ponownie

Jak już to zrobisz daj z nać jakie efekty były i będziemy myśleć dalej.

PS. Jeszcze za nim zaczniesz coś więcej robić możesz sprawdzić wersję PHP na serwerze. Trochę mi to wygląda na to że możesz mieć starą wersję - zwłaszcza ten drugi błąd.

Być może bzdury, jednak tryb odzyskiwania faktycznie istnieje w WP i można w nim łatwo wyłączyć/zaktualizować/zmienić pliki (wtyczka menadżer plików). Bez zabawy z FTP, co według mnie oszczędza trochę czasu. :slight_smile:

Jeżeli problemem jest wersja PHP, to wgrywanie plików niekompatybilnych nic nie da, lepiej by sprawdzić na starcie.

Jeszcze to może być jakiś bug z Firefox 80, pewien pan ma dalej problemy i zablokował na swoim GNU/Linux aktualizacje Firefox 79 instalowanego z pliku “*…*.tar.xz”, bo dystrybucja zatrzymała się na Firefox 76 (pewnie efekt używania wersji GNU/Linux sprzed 2 lat bez przedłużonego wsparcia).

Niby po zalogowaniu nie działa mu panel administratora (“jakaś biała ściana”).