Błąd windows upadate na dysku ssd

Witam, kupiłem dysk ssd i postawiłem system windows 7 ultimate. Na początku wśród sterowników od producenta sprzętu brakowało sterownika raid, który na dysku hdd był okej. Następnie po zainstalowaniu sp1 okazało się, iż występuje błąd usługi windows upadate. Usunąłem system i postawiłem win7 home. Ponownie brak sterownika raid, i po zainstalowaniu sp1 błąd aktualizacji.

Zawsze po postawieniu systemu i podłączeniu komputera do internetu na dysku hdd natychmiast miałem pobraną ważną poprawkę windows jeszcze przed zainstalowaniem sp1. Potem automatycznie pobierały się aktualizacje. Tym razem tak nie było. Komputer pozostał włączony na dwie noce, ale w czasie wyszukiwania aktualizacji nie wystąpiło najmniejsze obciążenie sytemu. Używałem różnych metod opisywanych w internecie na stronie microsoft. Program windowsupadatediagnostic podał taki komunikat “błąd usługi windows upadate 0x80070005” - nienaprawiony"; “problemy z instalacją nowych aktualizacji - nienaprawiony”.

Zrobiłem flash biosu, a komputer jest automatycznie ustawiony na AHCI.

A jeszcze tego dnia, kiedy po raz ostatni używałem dysku hdd aktualizacje się pobierały.

Po zainstalowaniu windows 7 ultimate użyłem jako alternatywy WSUS Offline Update, ale nie uważam tego za odpowiednie rozwiązanie.

Usuwałem folder SoftwareDistribution wykonując czynności zgodnie ze wskazówkami. Robiłem skrypty sugerowane przez Microsoft. W cmd wpisywałem komendy podane na stronie Microsoft. Nic nie zadziałało. Pobrałem najnowsze aktualizacje ze strony center.microsoft.upadate, ale wtedy otrzymałem informacje, że możliwość zainstalowania poprawki została zablokowana.

 

Pomyślałem o przetestowaniu win10, ale przeczytałem, że Microsoft nie rozwiązał jeszcze problemu z zawieszaniem się systemu na dyskach ssd i zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Przed wielu laty, jeszcze na windows 98se miałem podobny problem, który wtedy został rozwiązany za pomocą Norton Utilities, bo nie pomagało wtedy nawet usuwanie partycji dysku. Ale w tym przypadku jest to coś poważniejszego.

 

Nie chodzi mi o ominięcie aktualizacji, ale o rozwiązanie problemu, aby przywrócić aktualizacje windows.

Pobierz sterowniki z neta do twojego kompa/laptopa wystarczy że wpiszesz sterowniki “model twojego kompa”

to nie jest wina sterowników - proszę nie udzielać tego typu “porad”. Wszystkie sterowniki działają poprawnie - nie stawiam systemu po raz pierwszy w życiu, bo robiłem to dziesiątki razy na różnych systemach. Natomiast takiej anomalii wcześniej nie miałem.

Pokaż proszę logi aktualizacji  (C:\WINDOS\WindowsUpdate.log)

Załączam upadate.log

Błąd “0x80070005” brak uprawnień do instalacji aktualizacji - (?) tu jest pytanie dlaczego? system jest legalny i aktywowany właściwie.

Może jakieś wklej.org - nic nie widzę.

Załączyłem plik, który się załadował, ale też go nie widzę.

No to mamy pat. Może jeszcze raz: http://wklej.org 

Nie wiem o co chodzi z tą wkleją wkleiłem tu http://wklej.org/id/2803385/

 

natomiast z tego co pojmuje wymiana dysku na ssd zmieniła konfigurację komputera i mimo aktywacji systemu legalnym kluczem zachowuje on się tak jakby nie był legalny.