Błąd - Windows Update (8)

Cześć, 

Obstawiam błędy na dysku. Zainstaluj HD Tune i przeprowadź Error Scan.

 

Ja bym też obstawiał problem ze strony samych aktualizacji. Ostatnio regularnie pojawiają się informacje o problemach z aktualizacją systemu. Sam to przeżyłem 2 razy, gdy po aktualizacji system nie wstał, a próby naprawy kończyły się niepowodzeniem. Nie mówiąc już o tym, że niektóre aktualizacje same nie chciały się zainstalować.

 

Jeśli zastosujesz się do powyższej porady i sprawdzisz dysk, to daj znać. Jeśli nie wykryje problemów, to spróbuj następującego sposobu —> znajdź w sieci system Windows 8 z aktualizacjami zintegrowanymi do marca 2015 (obrazy takie regularnie są wydawane przez różnych ludzi, z reguły sprawdzone i działają bez problemu). Ściągnij obraz, nagraj na nośnik, zainstaluj i wprowadź swój oryginalny klucz. Czasami będzie jeszcze konieczne doinstalowanie pojedynczych aktualizacji. Potem dokonaj upgrade’u do Windows 8.1. Powinno się dać.

“Damaged blocks 0.0%” Zrobiłam, wyszło dobrze. Za to co chwilkę wyskakuje mi teraz powiadomienie " Critical hard disk temperature" W życiu wentylator mi nie działał na takich obrotach jak teraz. No, jak się sypnęło to wszystko :slight_smile:

Jutro sobota więc będę dłużej się tym bawiła i spróbuje zrobić to co napisałeś dalej :stuck_out_tongue:

To normalne, że temperatura dysku podskoczyła. W trakcie sprawdzania pewnie co kilka chwili podskakiwała o 1 st. Jaką temperaturę pokazywał program?

było 57C a od jakoś pół godziny mam 55C więc dużo nie spadła… 

Temperatura dość wysoka, na pewno za wysoka i jeśli nie spada zbyt dużo, to pewnie tu jest problem. Wysokie temperatury wpływają na wydajność dysku. Może to wynikać z problemów z chłodzeniem we wnętrzu laptopa. Warto byłoby go przeczyścić i zainwestować w podkładkę chłodzącą, jeśli jeszcze nie masz. Jeśli sprzęt jest na gwarancji, to możesz z niej skorzystać.

Jeśli Twoje wcześniejsze porady jutro nie dadzą rady z moim problemem najprawdopodobniej tak będzie i z gwarancji skorzystam. Chociaż szczerze mówiąc bardzo bym tego nie chciała. Licze, że problem z aktualizacjami się wyjaśni a temperatura i zawalone dyski będą wynikiem chwilowej, złej synchronizacji.

Założyłem, że to laptop - miałem rację? Jeśli tak, to pamiętaj, że grzebanie w laptopie na własną rękę może wiązać się z utratą gwarancji. I jeśli miałem rację, to tak z ciekawości - jaka to marka i jaki model?

Samsung NP355V5C. Co gorsza jak się okazuje mój chłopak odkrył u siebie podobny problem. System pokazuje mu 100% użycia dysku i 100% użycia procesora. I tak na zmianę. Może to być ten sam problem? Jego lapek to Lenovo P580.

Spróbuj zainstalować od razu  Windows 8.1, a nie aktualizować W8 bo często są z tym problemy w szczególności na Samsungach.

Tylko jeśli posiada oryginalny klucz do Windows 8, to nie będzie mógł być on użyty do instalacji Windows 8.1. Skoro sprawa tak wygląda, to możliwe jest, że macie jakieś śmieci na dysku, np. wirusy. One też potrafią sprawić, że komputer będzie wykorzystywany znacznie bardziej, a to wiąże się ze zwiększeniem temperatur.

 Nie ma różnicy. Jeśli jest to oryginalny klucz, to aktywacja z podstawki nie będzie mogła być przeprowadzona na 8.1. W takim wypadku podany przeze mnie sposób byłby lepszy - pobranie obrazu z wgranymi aktualizacjami do marca 2015 i instalacja. Po tym wystarczyłoby tylko zaktualizować do wersji 8.1.

Miałem okazję instalować Windows 8.1 na laptopie z preinstalowanym Windowsem 8.0 po nieudanym przywracaniu z partycji recovery (uszkodzona). Klucz zaszyty w BIOSie, nie było żadnych problemów z aktywacją.

A może to możliwe? Mi się nie udało ani zainstalować, ani aktywować wersji 8.1 kluczem od 8.

Bez aktualizacji nie mam szansy zainstalować win8.1

 

 

Czyszczony, reinstalowany, skanowany, bez wirusów :c

Skorzystaj z gwarancji, to chyba najlepsze wyjście. Może próbować coś zrobić, ale nie masz pewności, czy się coś uda osiągnąć. Zmarnujesz czas, a serwis w tym czasie mógłby sobie poradzić z problemem.

 

Oddając na gwarancję pamiętaj o kilku podstawowych rzeczach:

  • dokładnie opisz problem, możesz nawet dołączyć kartkę z opisem do sprzętu;

  • oddaj komputer do serwisu poprzez sklep, w którym kupowałaś (o ile to możliwe), a nie bezpośrednio do producenta - door-to-door;

  • jeśli nie możesz oddać do sklepu, to dobrze zabezpiecz komputer, a przed pakowaniem zrób zdjęcia całego sprzętu, po zapakowaniu zrób zdjęcia paczki.

Przed oddaniem na gwarancje zrobiłam drugi format. Miałam nadzieję, że poprawi się coś chociaż z Windows Update - bardzo się pomyliłam. Myślę jeszcze nad poproszeniem jakiegoś informatyka żeby tu pogrzebał i może coś naprawił. Sklep w którym brałam laptopa już został zlikwidowany więc oddanie na gwarancje wiąże się z odesłaniem go do producenta a co za tym idzie dłuższym okresem bez sprzętu który jest mi potrzebny do pracy.

Wrzuć screena z Bluescreenviewer

 

http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip

 

Dodatkowo screen z HDTune z zakładki Health oraz z HWInfo zakładka Sensors (całe okno)

 

http://www.hwinfo.com/files/hw32_460.exe

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Może ten laptop wymaga nowego biosu żeby mozna było  aktualizowac do windows 8.1 ale jesli nie wiesz jak to zrobic poprawnie to nie ryzykuj bo grozi uszkodzeniem laptopa.Jeśli znasz jakiegos dobrego informatyka to oddaj na diagnostykę i niech wgra nowy bios.

A jesli chodzi o 100% użycia dysku i 100% użycia procesora to przyczyna najczęściej sa wirusy, uruchomione niepotrzebne programy i usługi windows ktore działają w tle. Zdarzają się też dyski które tracą swoją pierwotną szybkość odczytu i zapisu.

Wiem coś o tym bo zajmuję się optymalizacją systemów.