Błąd WMP12 na W7RC

podczas próby odpalenia programu pojawia się okno z informacją, że pedia player jest zle zainstalowany i musi byc przeprowadzona ponowna instalacja. pomoc na stronie M$ nie działa ( tzn przekierowuje mnie na strone z ktorej moge pobrac WPM6.4)

WPM12 przestał działać po probie downgrade do WMP11, po dordze probowalem zainstalowac jeszcze wmp11 for vista, obecnie do katalogow: windows\system32; windows\system32\en-US; program files\Windows Media Player; wrzucilem pliki orginalne ktore byly nadpisywane przez program do downgrade. przyrocilem rowniez wpis w rejestrze [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\MediaPlayer] z wszystkimi podkluczami i wartosciami. to jednak nie pomaga.

proba rozwiazania problemu przez panel sterowania>rozwiazanie problemow>programy>odtwarzacz multimedialny rowniez konczy sie niepowodzeniem i komunikatem “Problem uniemozliwia uruchomienie narzedzia do rozwiazywania problemow”

jakies pomysly co do rozwiazania?

Jeżeli Media Player 12 ( 11 ) stwarza problemy, spróbuj go odinstalować w trybie awaryjnym. W tym celu uruchamiasz ponownie komputer i podczas uruchamiania systemu przytrzymujemy wciśnięty klawisz [F8]. Wybieramy »Tryb awaryjny«, następnie naciskamy klawisz [Enter]. Natychmiast po uruchomieniu komputera wybieramy z menu Start polecenie »Wyszukaj programy i pliki«, wpisujemy »appwiz.cpl« i klikamy »OK«. Na liście oprogramowania zaznaczamy wpis »Windows Media Player 12 ( 11 )«, następnie klikamy umieszczony obok przycisk »Usuń«. Wykonujemy kolejne kroki, postępując według wskazówek kreatora, po czym uruchamiamy ponownie komputer w trybie normalnym. Jeżeli Media Player 11 nadal nie został usunięty, wywołamy procedurę usuwania ręcznie. W tym celu ponownie wybieramy polecenie Wyszukaj programy i pliki w menu Start, po czym wpisujemy: %windir%$ntUninstallwmp11$\spuninst\spuninst.exe

i wciskamy »OK«. Teraz klikamy przycisk »Dalej« oraz »Zakończ«.

Na zakończenie musisz jeszcze usunąć wpisy w Rejestrze. Wybierasz polecenie »Start |Wyszukaj programy i pliki «, wpisujesz »regedit«, po czym klikasz »OK«. W Edytorze Rejestru przechodzisz do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\wmp 11«, wybierasz polecenie »Edycja | Usuń«, a zapytany o chęć usunięcia klucza potwierdzasz decyzję, klikając przycisk »Tak«. Po usunięciu klucza zamykasz Edytor Rejestru.

Zapobieganie ponownej instalacji: Na zakończenie możesz zapobiec jeszcze, aby wersja 12 nie została automatycznie przez Windows Update ponownie zainstalowana. W tym celu w menu Start wybierasz polecenie »Wszystkie programy | Windows Update«. Na stronie internetowej klikamy »Niestandardowa«. Po zakończeniu wyszukiwania aktualizacji klikasz znajdujący się z lewej strony odnośnik »Oprogramowanie opcjonalne«. Rozwijamy menu z informacjami o wpisie »Program Windows Media Player 12«. Tutaj zaznaczasz umieszczoną poniżej opcję »Nie pokazuj tej aktualizacji ponownie«. Ustawienie zostanie zapisane, gdy klikniesz odnośnik »Przejrzyj i zainstaluj aplikacje«.

Teraz możesz zainstalować WMP 11

Chyba raczej potrzebne będzie ponowne zainstalowanie systemu Windows 7RC od nowa.

PS. Wiem że to nie mały wydatek ale jeżeli chcesz pozostać z systemem Windows 7 na stałe to radziłbym pomyśleć pomału już o zakupie wersji RTM finalnej Windows 7, bo ta którą posiadasz RC, to jak dobrze pamiętam to od marca zacznie się automatycznie co dwie godziny restartować.

kliszka: niestety, sposób podany przez Ciebie nie zadziałał, najwidoczniej coś za mocno zamieszałem w systemie.

Pablo79: już nabyłem wersje odpowiednia (legalną), na RC służy do testowania systemu, niektórych rzeczy nie ryzykowałbym zrobić na sprawnie działającym systemie.