Błąd "your pc needs to be repaired" przy włączaniu laptopa

Witam. Wczoraj pobrałem Windows 8 z Dreamspark. Mam w laptopie (Asus K75) 2 fizyczne dyski po 500GB każdy, na jednym jest Win 7 i postanowiłem zainstalować Win 8 na drugim dysku.

Zgrałem ISO win 8 na pendrive programem Windows 7 USB DVD Download Tool. W boot menu musiałem wybrać bootowanie z pendrive w trybie UEFI, bo dysk na którym chce go zainstalować ma partycje w systemie GPT. W instalacji wybrałem wolny obszar 100GB na samym początku dysku twardego, tak że instalator systemu utworzył potrzebne partycje BOOT.

Kiedy drugi etap instalacji (Getting files ready for instalation) dobiegnie końca, laptop restartuje się i jako domyślne źródło bootowania ustawia się Windows Boot Manager. Niestety system nie chce się załadować, tylko wyświetla się komunikat “Your pc needs to be repaired error code 0xC0000001”

Co mam zrobić żeby działało? Dodam że próbowałem zainstalować win 8 ponownie.

Dodane 29.09.2013 (N) 17:42

Chociaż nigdzie w internecie nie ma porad jak to naprawić, mnie się udało :slight_smile: Mała lista czynności które zrobiłem:

  • Usunąłem z dysku gdzie miał być instalowany win 8 partycje Recovery (z obrazem win 7)

  • Wyłączyłem w BIOSie (UEFI) wszystko co dało się wyłączyć m.in: Touchpada, Anti-thief i inne bajerki związane z USB czy Wirtualizacją.

Po tym, system zainstalował się jak trzeba :slight_smile: