Błąd z drukarką Canona

(Mateusz12g) #1

Będę sie streszczał. Chodzi o uządzenie wielofunkcyjne canon MP370. Jezeli się sterowniki się źle zainstaluja za pierwszym razem to za drugim razem juźż się nie da. Muszę robic format. Czy moze trzeba je usunac z rejestru?? Bo przecież trche głupio tak ciągle formatować ze wzgledu na drukarkę. Prosze o pomoc.

(Tomek Zamlynny) #2

odinstaluj sterowniki w Trybie awatyjnym, a co do usuniecia wpisu zrejestru to start=>> uruchom=>> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

lub jak bedziesz w rejestrze przejdz do Menu=>> Edycja=>> Znajdz

canon

(JNJN) #3

A płyta CD do urządzenia nie ma czasem funkcji deinstalującej oprogramowanie i stery - sprawdź.

(Mateusz12g) #4

sterownikli nie dały sie odinstalować w trybie awaryjnym wiec odinstalowalem w normalym. Co do rejstru nie da sie go usunąc ani w normalnym ani w awaryjnym. Ale próbowałem usuwac zawartosc tego folderu uninstall. Czy mam moze usunąc cały folder??

Złączono Posta : 11.12.2005 (Nie) 18:39

wydaje mi sie ze nie ma. Bynajmniej nie widze tego.

(Tomek Zamlynny) #5

a co mianowicie sie obecnie dzieje?? czy nie wykrywa sprzętu??

(Mateusz12g) #6

Wszystko się instaluje poprawnie, oprocz jednego elementu. Masowe urządzenie magazyynujące USB nie jest zainstalowane poprawnie. Aktualizuj, ponowne instalacje nic nie dają. Występuję bodajze bład: KOD10. Mimo że zainstalowałem wszystko tak jak w instrukcji. nAjpierw pierwszy krok–> sterowniki nastepnie jakieś dodatkowe przyborniki, a na końcu włączyłem urządzenie i windows sobie sam instalował dalej. I stanęło właśnie na tym Masowe urządzenie magazyynujące USB. No i drukarka oczywisnie nie drukuje.

(JNJN) #7

Czyli sprawdź poprawność instalacji portów USB - sprawdź na innym urządzeniu czy porty USB działają.

Wejdź do menadzera urządzeń i sprawdź czy kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej są poprawnie zainstalowane i działają.

Czy stery do płyty głównej wgrane.

(Mateusz12g) #8

Działaja ponieważ myszka działa. Modem od neostrady też działa. Drukarka jest wykrywana, ale nie chce drukować. Sterowniki od drukarki tez sa zainstalowane. Jedyny błąd jest z tym “magazynujacym USB”

(Tomek Zamlynny) #9

zrób tak:

odinstaluj drukarke usuń ten folder o którym wspominałeś, następnie odłącz kable USB od kompa, gdzie przejdz do menadzera urządzeń i pozycji Kontrolery uniwersalnej magistralej szeregowej usuń potry USB dotyczącej danego sprzętu, następnie restart, gdzie również oczyść rejestr programem jv16 PowerTools ponowy restart, gdzie przystępujemy do instalacji według obsługi

(JNJN) #10

Tak mogą instalować się zintegrowane czytniki kart z kombajnu.

Masz w kompie USB 2.0.

Zmień kabel USB na nowy i max 2 m.

Sprawdź kombajn na innym kompie może uszkodzony.

Poczytaj dokładnie instrukcje do kombajnu.

(Tomek Zamlynny) #11

co to oznacz??

(JNJN) #12

Tak mi coś świta,że może to tyczyć czytników kart.

Czy po instalacji drukarki w systemie pojawia się dodatkowy napęd/napędy.

(Tomek Zamlynny) #13

sprawdz IRQ wyłacz wszystko co działa na tym samym IRQ

(Mateusz12g) #14

Hmm nei odpowiadałem bo to u wujka jest. Spędziłem u niego 8h w czym były 3 formaty i nie działa. Dawniej jak mu ją instalowałem i za pierwszym razem sie źle zainstalowała to choćbym nie wiem co nie dało sie jej zainstalować. (znaczy pewnie wy byscie umieli ale ja nie) Teraz nawete po formacie , gdy robie wszystko zgodnie z instrukcja to nie drukuje. Bo wydawało mi sie że ja rozgryzłem, bo jak zacząłem instalować staerowniki i była włączona to nie chciała drukować. Ale gdy najpierw instalowałem z płyty a dopiero potem ja włączałem to drukowała. Lecz wczoraj nic, dlatego tu napisałem.

zrobiłem to i dalej nic.

Instrukcje czytałem.