Błąd z drukarką Canona

Będę sie streszczał. Chodzi o uządzenie wielofunkcyjne canon MP370. Jezeli się sterowniki się źle zainstaluja za pierwszym razem to za drugim razem juźż się nie da. Muszę robic format. Czy moze trzeba je usunac z rejestru?? Bo przecież trche głupio tak ciągle formatować ze wzgledu na drukarkę. Prosze o pomoc.

odinstaluj sterowniki w Trybie awatyjnym, a co do usuniecia wpisu zrejestru to start=>> uruchom=>> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

lub jak bedziesz w rejestrze przejdz do Menu=>> Edycja=>> Znajdz

canon

A płyta CD do urządzenia nie ma czasem funkcji deinstalującej oprogramowanie i stery - sprawdź.

sterownikli nie dały sie odinstalować w trybie awaryjnym wiec odinstalowalem w normalym. Co do rejstru nie da sie go usunąc ani w normalnym ani w awaryjnym. Ale próbowałem usuwac zawartosc tego folderu uninstall. Czy mam moze usunąc cały folder??

Złączono Posta : 11.12.2005 (Nie) 18:39

wydaje mi sie ze nie ma. Bynajmniej nie widze tego.

a co mianowicie sie obecnie dzieje?? czy nie wykrywa sprzętu??

Wszystko się instaluje poprawnie, oprocz jednego elementu. Masowe urządzenie magazyynujące USB nie jest zainstalowane poprawnie. Aktualizuj, ponowne instalacje nic nie dają. Występuję bodajze bład: KOD10. Mimo że zainstalowałem wszystko tak jak w instrukcji. nAjpierw pierwszy krok–> sterowniki nastepnie jakieś dodatkowe przyborniki, a na końcu włączyłem urządzenie i windows sobie sam instalował dalej. I stanęło właśnie na tym Masowe urządzenie magazyynujące USB. No i drukarka oczywisnie nie drukuje.

Czyli sprawdź poprawność instalacji portów USB - sprawdź na innym urządzeniu czy porty USB działają.

Wejdź do menadzera urządzeń i sprawdź czy kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej są poprawnie zainstalowane i działają.

Czy stery do płyty głównej wgrane.

Działaja ponieważ myszka działa. Modem od neostrady też działa. Drukarka jest wykrywana, ale nie chce drukować. Sterowniki od drukarki tez sa zainstalowane. Jedyny błąd jest z tym “magazynujacym USB”

zrób tak:

odinstaluj drukarke usuń ten folder o którym wspominałeś, następnie odłącz kable USB od kompa, gdzie przejdz do menadzera urządzeń i pozycji Kontrolery uniwersalnej magistralej szeregowej usuń potry USB dotyczącej danego sprzętu, następnie restart, gdzie również oczyść rejestr programem jv16 PowerTools ponowy restart, gdzie przystępujemy do instalacji według obsługi

Tak mogą instalować się zintegrowane czytniki kart z kombajnu.

Masz w kompie USB 2.0.

Zmień kabel USB na nowy i max 2 m.

Sprawdź kombajn na innym kompie może uszkodzony.

Poczytaj dokładnie instrukcje do kombajnu.

co to oznacz??

Tak mi coś świta,że może to tyczyć czytników kart.

Czy po instalacji drukarki w systemie pojawia się dodatkowy napęd/napędy.

sprawdz IRQ wyłacz wszystko co działa na tym samym IRQ

Hmm nei odpowiadałem bo to u wujka jest. Spędziłem u niego 8h w czym były 3 formaty i nie działa. Dawniej jak mu ją instalowałem i za pierwszym razem sie źle zainstalowała to choćbym nie wiem co nie dało sie jej zainstalować. (znaczy pewnie wy byscie umieli ale ja nie) Teraz nawete po formacie , gdy robie wszystko zgodnie z instrukcja to nie drukuje. Bo wydawało mi sie że ja rozgryzłem, bo jak zacząłem instalować staerowniki i była włączona to nie chciała drukować. Ale gdy najpierw instalowałem z płyty a dopiero potem ja włączałem to drukowała. Lecz wczoraj nic, dlatego tu napisałem.

zrobiłem to i dalej nic.

Instrukcje czytałem.