Błąd z instalacją windows XP

Witam, mam taki problem że gdy instaluję oprogramowanie z płyty to występuje błąd, a windows się nie instaluje, błąd ten to:

“Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM. Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego dysku CR-ROM i wybierz ‘r’ na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę.”

Klikałem te “r” ale to nic nie dawało.

Opisz w jaki sposób próbujesz zainstalować system. Czy ustawiłeś w biosie rozruch ( botowanie ) z płyty, czy płyta z systemem jest oryginalna.

No włączam komputer, wkładam płytkę, czekam, potem wyskakuje napis “Naciśnięcie dowolnego klawiszu spowoduje rozruch płyty”. Stosuje się do polecenia no i właśnie potem ten błąd wyskakuje. W BIOSie wszystko ok, płyta z windowsem oryginalna (SP2)

Nie wiem co zrobić ale gdy zainstalujesz XP to kieruj sie do mnie bo ja mam go od 8 lat i sie z nim nie żegnam większość nowych gier (2010 rok) na nim chodzi :slight_smile:

Jak dla mnie z twojego opisu mogą wynikać dwa scenariusze: (1) albo system nie bootuje z jakiegoś powodu z płyty (uszkodzona płyta instalacyjna/uszkodzony napęd/źle podłączony napęd do płyty głównej/lub inna przyczyna) i po pewnym czasie próbuje wystartować z dysku, co również się nie udaje i wywala błąd, albo (2) system bootuje jednak z płyty, ale jest jakiś problem z odczytem plików. Chociaż ten komunikat bardziej pasuje mi do scenariusza nr 1. Proponuję sprawdzić poszczególne elementy łańcuszka: czy płyta instalacyjna jest ok i startuje na innym komputerze, czy napęd jest poprawnie podłączony, a wtyczki dociśnięte, czy napęd czyta płyty. Zakładam, że jeżeli instalujesz Windows XP na dysku SATA, to wiesz jaki tryb pracy kontrolera dysków należy ustawić w biosie (IDE/AHCI) i że masz ewentualnie potrzebne sterowniki do SATA na dyskietce lub zintegrowane na płycie instalacyjnej?

Tutaj masz instrukcje jak wykonać instalacje nakładkową. Wiedz jednak że drugie R nie jest dostępne z każdej płytki windows XP http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-nakladkowa-windows-xp-403086t.html

Wcześniej na komputerze był Service Pack 3, a płytkę którą mam to pisze na niej Service Pack 2. Mogę po prostu zainstalować SP2?

Tak możesz zainstalować. Service Pack 3 możesz zainstalować po wgraniu systemu. Tu masz link do wersji 32 bit.  http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP-Service-Pack-3,Program,Windows,12243.html

Mogę usunąć SP3? I zainstalować z płyty oryginalnej SP2? Da jakoś rade tak?

Czy dobrze zrozumiałem chcesz zainstalować sam Service Pack. Czy instalujesz system.

Po prostu chce zainstalowac system od nowa ale na plytce mam sp2 a wczesniej byl sp3

Więc zainstaluj system z Service Packiem 2 a później doinstaluj Service Pack 3.