Błąd z plikiem dbghelp.dll

Błąd pojawił się niedawno, znikąd. Gdy chcę uruchomić program Teamspeak 3 to wyskakuje mi ten błąd.

8nerk3.jpg

Nie mam pojęcia co robić. Na internecie pisali bym pobrał ten plik i podmienił, jednakże nie mogę tego zrobić bo wyskakuje mi błąd, że nie mam do tego uprawnień (jestem na koncie administratora).

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator

Wklej i zatwierdź enterem:

sfc /scanfile=C:\Windows\system32\dbghelp.dll

A gdy uruchamiam CBS.log to wyskakuje mi odmowa dostępu i nic nie wyświetla.

Przecież sprawdzałes tylko jeden plik, więc wiesz którego nie można naprawić.

http://www.fixitpc.pl/topic/514-wymiana-chronionych-plikow-systemowych/?p=3540

Kopie zapasowe plików znajdują się : 

C:\WINDOWS\ WINSXS

W polu wyszukiwania wpisujemy : DBGHELP.DLL

Zostaną znalezione cztery pliki tj. po 2 wersje dla 32 i 64 bit . Wybieramy najnowszą wersje plików 6.1.7601.17514 . Plik większy (1062 kB) to 64-bit , a mniejszy (834 kB) to 32-bit . Na dysku C tworzymy foldery : 32 , 64 i kopiujemy do nich odpowiednie pliki . W 64-bitowym systemie pliki 64-bit znajduję się w : C:\WINDOWS\ SYSTEM32 , a 32-bitowe w : C:\WINDOWS\ SYSWOW64.

Ściągamy :

Kaspersky Rescue Disk 10 

http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/kav_rescue_10.iso

lub Slax 7.09 x64

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/Slax-7.x/

Nagrywamy bootowalną płytę , restart i za pomocą jednego z w/w (Copy & Paste) podmieniamy pliki w folderach :  SYSTEM32 i**  **SYSWOW64  mając w “nosie” za razem uprawnienia (których notabene nie naruszymy
 

Te “cud programy” to dla mnie strata czasu ! Po prostu czasem wymagany jest dostęp do partycji z Windows na warunkach od niego niezależnych , ponieważ inaczej z nim “porachować” się nie da . 

Nagraj  kav_rescue_10.iso na płytę DVD (jako obraz) .

W BIOS-ie ustaw jako pierwsze bootowanie z CD/DVD ( UEFI : tryb LEGACY i Secure Boot - off ) .

Kopiowanie w Kaspersky Rescue Disk 10 jest możliwe wtedy gdy i tylko wtedy gdy otwarte są fo** ldery z którego kopiujemy**(Copy)i do którego kopiujemy (Paste) i overwrite .

A po co mam tworzyć ten folder 32-bitowy jak mam system 64-bitowy?

Uszkodzony jest DBGHELP.DLL x64 , ale nie zaszkodzi wymienić również jego 32-bit wersję .

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem w tym wątku, nie miałem zbytnio czasu i nie zdążyłem nic z tym problemem zrobić.

Wciąż jestem zielony w tych sprawach i chciałbym zapytać, czy nagranie płytki CD (a nie DVD) nie będzie problemem i czy wszystko będzie działać tak jak na DVD?

Nagrałem na CD i nic się nie dzieje gdy wybieram, by komputer startował z CD/DVD (wciąż ustawione jest na Dysk, jakieś cholerstwo, tak samo się bawiłem z tym przy instalacji windowsa). Istnieje możliwość odpalenia tego programy z pulpitu? Zainstalowanie go czy coś.

Na CD wolniej startuje i działa . Jedyny sposób uruchomienia . Poczytaj o nagrywaniu pliku .iso . Bootowanie w BIOS-ie musi być ustawione na napęd CD/DVD .   

Coś nie mogę ogarnąć tego Kasperskiego, bo mimo, że ustawiam w BIOSie by odpalało z CD/DVD to i tak odpala z dysku. Taki jakiś komp dziwny - przy instalacji windy też miałem z tym problem. Macie jakieś porady jak zrobić to bez tego Kasperskiego? Co powiem to powiem, ale czasem potrzebuje ts3 ale no nie działa. :confused: Pomocy!

Przecież w opisie masz wyjaśnione do czego służy program Se7en File Replacer.

Oczywiście potrzebujesz prawidłowy plik do podmiany i radzę Ci nie pobierać przypadkowych plików z internetu.

Plik możesz skopiować z płyty lub ewentualnie z innego sprawnego systemu jeśli masz do takiego dostęp.

http://www.fixitpc.pl/topic/1235-ekstrakcja-plikow-systemowych-z-dvd/

Wszystko jest okej, wyjąłem dbghelp z płyty windowsa, tylko teraz klikam manual, wybieram wyjety z płyty dbghelp, to potem w system32 pokazuje plik dbghelp który waży 834kb, a normalnie (nie w programie se7en file…) w system32 plik dbghelp waży 1062kb. Mimo to podmienić?

Musi być tak (system x64) :

1062 kB to plik 64-bit (SYSTEM32)

834 kB to plik 32-bit (SYSWOW64)

daje manual, potem wybieram nowy plik (który zastąpi stary) i potem w system32 mam takie coś (powinno pisać 1062kb, a pisze 834)

Program którym dokonujesz podmiany ma “kłopot” z 64-bit systemem . Naprawdę nie da się uruchomić nawet z USB KASPERSKIEGO lub UBUNTU (wypróbuj) ?

w jaki sposób z USB?

Odświeżam. W jaki sposób?

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/