Bład z plikiem .sys przy instalacji windowsa xp

Cześć mam problem kiedy windows xp mi się instaluje i kiedy mi zostaje 35 minut do zakończenia instalacji pokazuje mi że mam znaleźć jakiś plik :

Lokalizowanie pliku

dtsoftbus01.sys Nie można odnaleźć pliku. Zweryfikuj czy podano poprawną nazwę pliku.

Wie ktoś co mam zrobić? będę bardzo wdzięczny !!

Czy ty próbujesz zainstalować Windows z obrazu płyty z instalką zamontowanego w wirtualnym napędzie??? :o

Co to jest “dtsoftbus01.sys” ?

nie. opowiem całą sytuacje :). Kij wie czemu po 7 latach windowsa xp w moim kompie zaczął mi świrować net nie działał itp.Postanowiłem stery od nowa zainstalować i mi napisało że muszę przez neta lub telefon aktywować więc zrobiłem formata ja tu mam orginalną płytę windows xp home edition (jest pomarańczowa Dużo da pewnie). i tera mi pokazuje że mam znaleźć plik który nie wiem gdzie jest

Co Ty tutaj mieszasz na moje ewidentnie instalujesz z Deamon Tools z obrazu płyty dtsoftbus01.sys to plik DT.

Masz poradnik jak zainstalować Windowsa XP

http://gadzetomania.pl/2009/01/24/insta … k-po-kroku

no mi pokazuje się te okno z instalowaniem windowsa gdzie mam czekać te 40 minut. przy 35 minucie pokazuje że mam wyszukać ten plik. Nie wiem czy to jest obraz czy coś bo to mój brat mi dał. I mam pytanie z tego zainstaluje windowsa czy nie ?

Masz płytę w końcu czy obraz? Ustawiasz bootowanie z cd i dalej wg poradnika.

Musi się pojawić ten komunikat

instalacja_windows_01.jpg

Mam płyte w napędzie Windows home edition (jest pomarańczowa i jest tutaj napisane o licencjach itp) były wszystkie kroki z linka twojego poprzedniego. I zatrzymało mi się na odliczaniu do ukończenia instalacji. w tym 4 kroku przed finalizowanie instalacji. I mi piszę: Potrzebny jest plik ‘dtsoftbus01.sys’ z disc soft bus installation disk#1

Ktoś tu ewidentnie się zaplątał “w zeznaniach”…

Ostatnio instalowałem xp 2 lata temu i dopiero napisało mi że sprzęt mi się zmienił ( nie wiem o co chodzi) i że mam aktywować. jakby mi działał telefon to bym ci nawet zdjęcie płyty zrobił.Moje ostatnie pytanie to jest orginalna płyta czy podszywka. Bo kupiłem kompa z windowsem xp około 7 lat temu :wink: więc wątpię żeby to był pirat

Nie wiem czy brat dał mi prawdziwą wersje !. Jak to pirat to jutro z nim pogadam…

Masz sprawny system na tym kompie?

Nie. Mój kolega próbował mi win 7 instalować i wyskoczyło że coś z napędem jest źle

Znaczy się ten komputer na którym pisze ma sprawny system ale ten drugi ma nie sprawny

http://lajfmajster.pl/images/2009/01/in … ows_06.jpg

W tym momencie usuń wszystkie partycje o ile nie masz ważnych danych. Załóż na system sobie jaką chcesz minimum 20GB i pozostałe wg uznania. Odepnij wszystkie zbędne dyski twarde na czas instalacji tak samo napędy i peny. Nie wiem co to za cudo pierwszy raz z takim czymś się spotykam wg mnie z uporem maniaka instalujesz z Deamon Tools.

dobra to ja tutaj widzę że nic nie zdziałam może z kolegą uda mi się zainstalować dzięki za pomoc. Odepnij zbędne dyski twarde. Ale że w środku czy jakaś opcja jest taka?

Dodane 06.09.2013 (Pt) 6:36

dziękuje ci freeze. Wyczyściłem dysk c i udało mi się zainstalowac :slight_smile: