Błąd z uruchomieniem systemu!

Zabootuj płytkę z Windowsem, bo załadowaniu plików wybierz dalej, a następnie napraw komputer(jest po lewej stronie w dolnym rogu ekranu), następnie wybierz wiersz poleceń i wpisz:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

następnie po zakończeniu działania programu uruchom ponownie komputer. Jeżeli nadal nie będzie chciał ruszyć, ponownie włącz napraw komputer i wybierz opcję rozwiązywanie problemów z rozruchem systemu.

Wypal na płytę to:http://neosmart.net/blog/2008/windows-vista-recovery-disc-download/ i zastosuj się do tego co napisałem.

Nie uruchomi się, bo nadpisze MBR. Żeby się uruchomił, będziesz musiał Gruba zainstalować od nowa. Co do płyty, nagrałeś obraz przy użyciu opcj nagraj obraz iso, lub podobnej?

Po co instalować od nowa Ubuntu? Zainstaluj od nowa po prostu Gruba i tyle. Uruchom Linuksa z płytki, wejdź w terminal i wpisz polecenia:

sudo grub

find /bot/grub/stage1

root i wpisujesz to co wypluła poprzednia komenda, np. (hd0,1)

install (hd0) wciskasz enter, uruchamiasz komputer i powinien już pokazać się Grub z wyborem systemu.