Błąd z wiązany z błędna oceną pamięci karty graficznej

Czy ktoś jest zorientowany jak można usunąć występujący błąd w systemie Win7, Win10 podczas uruchamiania starszych wersji aplikacji (gier) o treści: “Gra uruchomiona na tym komputerze może być niestabilna. Twoja karta nie posiada wystarczającej ilości pamięci.(…) Wymaga co najmniej 32 mb pamięci.” Moja karta posiada 4 GB pamięci. Aplikacja chodzi bez zarzutu, natomiast błąd występuje za każdym razem przy jej uruchomieniu. Można w jakichś sposób wyłączyć ten komunikat?

Wszystkie sterowniki mam aktualne (karta, płyta etc)

Można próbować uruchamiając program / grę w trybie zgodności z wcześniejszym systemem operacyjnym, ale obawiam się że to niewiele zmieni. Model sterowników Windows począwszy bodajże od Visty zmienił się na tyle, że starsze programy będą na tyle odizolowane od warstwy sprzętowej, że po prostu nie będą w stanie poprawnie wykonać założonej przez programistę diagnostyki.

Pamięć wirtualna ( 1,5xRAM ) ? Starsze gry mają “gdzieś” RAM i pamięć karty wideo .

WIN+R

SYSTEMPROPERTIESPROTECTION.exe

Zaawansowane , Wydajność , Zaawansowane

Restart !

Mógłbyś nieco rozwinąć temat KAZDAN? Mam windows 10. Drugiej zakładki zaawansowane nie mam i nie wiem do końca po za tym co przed tym restartem mam zmienić.

Dla uzupełnienia na pamięci 4-8GB, procesorze AMD karta 550TI tego komunikatu nie miałem. Na I5, 970 teraz mam. Zgodność oczywiście sprawdzałem wcześniej - nie pomaga. Rozgrywka się toczy wyłącznie o ten upierdliwy komunikat - tak jak pisałem proces pracuje prawidłowo.