Błąd z Windows Boot Manager

Laptop: HP ProBook 650 G1

Witam,

Po włączeniu system się nie ładuje, tylko wyskakuje błąd:

Na ostatnim obrazku pokazałeś że masz możliwość dostępu do dysku z tego co widać. Skopiuj najważniejsze dane, a potem wgraj ponownie system.

Nie mam dostępu do moich plików tam…

Nagrałem filmik, żeby pokazać co mniej więcej jest dostępne w tych folderach

https://youtu.be/tZxZU6yfkbM

Z jakiegoś powodu straciłeś pliki z partycji systemowej, bo rozumiem system był na partycji z oznaczeniem SYSTEM. Skasowany jest cały system dlatego nic nie wyświetla się na etapie wyboru systemu. Jeśli na tej drugiej partycji D, która żąda formatowania miałeś jakieś dane to musisz użyć programu do odzyskiwania danych, chyba że chkdsk dałby radę przywrócić ją do poprawności.

Poniżej sposób rozwiązania problemu.

Fix Boot Error 0xC0000098

Nie, na partycji D nie mam nic do odzyskania… Wszystko jest na C. 

 Typ systemów plików to RAW. CHKDSK nie jest dostępne dla stacji RAW…

Jeśli nie masz na d nic ważnego to możesz sformatować tą partycje zgodnie z komunikatem.

Dane z dysku C musisz odzyskiwać programem. Dla pewności sprawdź ile jest zajetego miejsca, jeśli tyle ile zajmują te pliki które pokazywałeś to już żadne polecenie nie uratuje systemu. Najgorzej gdy dane zostały nadpisane, wtedy są nie do odzyskania. 

Rozwalony jest system plików na partycji C:.  Pliki są do odzyskania przy wykorzystaniu linuxa

Jak odzyskać pliki za pomocą linuxa? Nagrałem już na pendrive bootowalny linux mint 17.2. Po odpaleniu nie widzę nigdzie tych moich plików z windowsa… https://youtu.be/k0H8a3GFfv4

Linux nie zobaczy tych plików tak po prostu. Zainstaluj na nim program TestDisk, i użyj go zgodnie z instrukcją: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step tylko nie nastawiaj się na to, że wskrzesisz windowsa, tylko na to, że odzyskasz swoje dane a potem postawisz Windowsa od nowa.

 

o jest i polska wersja: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Krok_po_kroku

SMART z programu Victoria: