Błąd żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się

Dzień dobry, po podłączeniu kontrolerów do komputera wyskakuje mi błąd, załączony do tego tematu. Kupiłem nawet nowy by sprawdzić czy to problem ze starym, lecz cały czas ten sam błąd. Próbowałem wszystkich porad w internecie i nic nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc.
błąd 1
błąd

Co to za kontroler? Jakiego producenta i jaki model? Sprawdź w menadżerze urządzeń, we właściwościach tego urządzenia - jaki będzie dokładnie komunikat błędu. Inne urządzenia podłączone pod te porty USB działają prawidłowo?

2 polubienia

Podłączam trzy kontrolery : MAD DOG GC500, Gamepad GENESIS Mangan 200 oraz MANGAN P65 GENESIS , święca się przyciski itd a nic nie działa.
błąd 2

Masz zainstalowanego jakiegoś antywirusa ponad systemowy Windows Defender? Jeżeli tak, to wyłącz tymczasowo ochronę i wtedy spróbuj zainstalować urządzenia/sterowniki do urządzeń. Miałem kiedyś podobny problem z myszką Bloody i wtedy to rozwiązało problem. Sprawdź u siebie.

1 polubienie

A wiesz może jak to znaleźć?
Błąd ten prawdopodobnie wystąpił w momencie gdy podłączyłem kabel hdmi do telewizora i w momencie przerzucenia gry na drugi monitor wystąpił owy błąd.

Miałem dzisiaj ten sam błąd.

i jak udalo sie naprawic?

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę taki tekst
A request for the usb device descriptor failed code 43
To wyświettli ci sie sporo informacji o tym błedzie i z reguły rozwiazania będa pobobne do tych.

Najśmieszniejsze jest to że wszystkie te metody już zrobiłem, na pomocy microsoftu zalecili ponowną instalację sterownika chipsetu, nawet to nie pomogło.

Najśmieszniejsze jest to ze tu nikt nie ma najmniejszego pojecia jaką ty masz zainstalowana wersje systemu.
No i czy ?

Konkretnie które?
Bo tekst typu „wszystkie” to zero informacji.

No i zamim cos kupimy to warto sprawdzić

Windows 11, laptop IdeaPad Gaming 3-15IHU6 - Type 82K1
Jeśli chodzi o te kontrolery, to podłączam na innym laptopie i tam nie występują błędy.
Próbowałem:
-odistalowania sterowników kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej,

  • instalacji sterowników ze strony lenovo,
    -skanowania problemów programem lenovo Vantage,
  • zmiany w opcjach zasilania (wyłączenia oszczędzania energii),
  • pełne skanowanie komputera w poszukiwaniu zmian sprzętowych,
    -w żadnym porcie usb laptopa nie działa,
    -instalacja sterowników chipsetu,
    -przywracania stanu komputera do stanu sprzed awarii,
    -rozwiązywanie problemów ze sprzętem i urządzeniami → msdt.exe -id DeviceDiagnostic
    -zmianę w izolacjach rdzenia,

Nie próbowałem jeszcze porady z kupnem zasilanego koncentratora usb

Zrób dwie rzeczy. Czy pomoze?
Wyczyśc cache sterowników
Odłacz wszystkie zewnętrzne urzadzenia od laptopa.
Wyłacz go i wyjmij baterię na 5-10 min, potem włóż baterię, włacz laptop i podłącz urzadzenia zewnętrzne.
Lecz zanim podłaczysz te urzadzenia przeczytaj to co ponizej i zdecyduj czy robić bo to wymaga „grzebania” w Rejestrze.

To „grzebanie” będzie dotyczyło wyczyszczenia i zresetowania pamięci podręcznej wyswietlacza i nalezy je zrobić zanim podłaczysz te wszystkie zewnętrzne „zabawki”

Pisze o tym ponieważ napisałes.

Tak. Wystarczyło ponownie podpiąć pendriva.