Bład zapory systemu windows


(Ola316) #1

witam, mam problem z zaporą.Wyskoczył mi komunikat że zapora systemu windows jest wyłaczona i że zaleca się ją właczyc. W centrum zabezpieczeń pojawia sie komunikat: Aktualizuj ustawienia zapory, Zapora systemu windows nie używa zalecanych ustawień w celu ochrony komputera. i jest polecenie Użyj ustawień zalecanych po kliknięciu wyskakuje bład: Zapora systemu windows nie może zmienić niektórych ustawień. Kod błedu: 0x8007042c


(Lukaszk 89) #2

http://www.dcclifecare.com/list/0x8007042C.html ??


(Ola316) #3

no tak, ściągam ten program, skanuje komputer, wyszkuje ponad 800 plików do naprawy ale trzeba się zarejestrowac czyli zapłacić 25$ :confused:


(Lukaszk 89) #4

Wpisz w google : 0x8007042c


(Łukash) #5

Takich "naprawiaczy" systemu unika się.

Sprawdź w usługach systemu ,klawisz Win+R wpisz services.msc > ok , czy Zapora Sys Windows jest ustawiona na uruchomianie automatyczne i czy jest w tym momencie uruchomiona ,pod prawym mychy są ustawienia.


(Ola316) #6

jest ustawiona na automatycznie, a w tym momencie jej stan to zatrzymano gry daje uruchom wyskakuje: System nie może uruchomić usługi Zapora Systemu Windows na komputerze Komputer lokalny. Bład 1068: Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło sie.


(Lukaszk 89) #7

W Usługach kliknij na Zapora->Właściwości i zakładka zależności i zobacz czy wszystkie potrzebne usługi są uruchomione.

A w ogóle jaki to Windows?


(Ola316) #8

win 7 home premium , ta usułag jest zależan od BFE i Sterowanik uwierzytelniania Zapory systemu Windows. Gdy próbuje uruchomić usługe BFE to wyskakuje błąd: 15100: funkcja ładowania zasobów nie może odnależć pliku MUI


(Łukash) #9

Spróbuj zresetować uruchomianie wszystkich usług systemowych ,do ich domyślnych wartości http://serviceseditor.com/ < Win 7 ,lub zrób to programem 7 Manager > Optimizer > Service Manager > Restore > Restore all. Restart systemu.