Błąd ze sterownikami dźwięku - M4A78LT

Witam serdecznie… Mam problem z instalacją sterowników do zintegrowanej karty dźwiękowej. Poniższe screeny przedstawiają istotę porblemu.

screen1rc.jpg

screen2mhu.jpg

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … false#High Definition Audio Codecs

Tyle z tego:

screen3xi.jpg

podaj dokładną nazwę płyty głównej np. : Asus M4A78LT-M , Asus M4A78LT-M LE , w jakich okolicznościach wystąpił problem z dźwiękiem ? tj. np.: po formacie ,instalacji programu , instalacji systemu ?

P.S - nie instaluj sterowników Realteka ,bo Twoja karta dźwiękowa( zintegrowana ) obsługuje sterowniki VIA

a więc to jest Asus M4A78LT-M, Nowy system na nowy dysk, potem po kolei sterowniki Asusa, i od karty graficznej, gdy chciałem zainstalować stery od dźwiękowej to wyskakuje błąd ze sreenu nr 1

sterowniki chipsetu zainstalowane…tak wnioskuję z Twojej wypowiedzi, jeżeli tak to spróbuj zainstalować VIA Audio Driver V6.0.1.9500 for Windows XP 32bit/XP 64bit/Windows Vista 32bit/Vista 64bit/7 32bit/7 64bit

P.S - jaki masz servis pack zainstalowany na komputerze ?

Właśnie z tamtej stronki ściągałem sterowniki i podczas instalacji błąd (screen nr1)…

Jak przeinstalować, lub reinstalować chipsetu?

ściągnij na nowo sterowniki chipsetu AMD Chipset Driver V5.10.1000.8 for Windows XP 32bit/XP 64bit. Version V5.10.1000/V1.3.0.49 , następnie restart kompa , jeżeli masz zainstalowany SP 2 sugeruję zanim będziesz instalować sterowniki AUDIO zainstalować poprawkę Microsoft UAA Bus Driver - KB888111 - która umożliwia wykrycie przez system operacyjny Windows XP, 2000, 2003 karty dźwiękowej o standardzie HD (High Definition).

Mam XP SP3 i poprawka nie weszła. Po ponownym uruchomieniu komputera i próbie instalacji sterowników dźwięku znów ten sam problem.

Jeżeli masz SP 3 to nie trzeba instalować poprawki kb 888111 - wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

VIA HD Audio Driver (VIA High Definition Audio Driver) (Win. XP, 2000, Vista, Windows 7) v8700a_20100923 - zobacz te sterowniki