Błąd ze sterownikami karty graficznej

(Rafsmo4) #1

Witam. Mam problem, ponieważ kupiłem kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 460 i podłączyłem ją do płyty głównej asus b75m-a. Gdy chciałem zainstalować sterowniki z strony nvidii, wyskoczyło mi ze nie może znaleść takiej karty. Macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

(Marek Krakus) #2

Poszukaj na tej stronie  http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

(Rafsmo4) #3

Właśnie ściągałem z tej strony, i wyskakuje mi taki błąd, że niby mi karty nie czyta. I właśnie nie wiem czego to jest wina :frowning:

(niezDarek) #4

pokaż dokładnie jaki to błąd. 

podczas aktualizacji systemu znajduje sterownik do karty graficznej ? w menadżerze urządzeń karta jest normalnie wykrywana i wyświetlana ? 

(Rafsmo4) #5

po formacie wyświetla mi się standardowa karta VGA, postanowiłem ściągnąć menadżera pobierania (driver booster 3) i ściągnął mi Intel® HD Graphics. Błąd który mi się wyświetla:

Program instalacyjny Nvidia nie może kontynuować pracy

Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego

(niezDarek) #6

Ok, czyli wychodzi na to że karta nie jest wykrywana przez system, 

Dodatkowe zasilanie karty graficznej jest podłączone? Monitor podłączony do zewnętrznej karty graficznej czy do zintegrowanej, sprawdź którą masz ustawioną w BIOS jako domyślną. 

(Rafsmo4) #7

Właśnie mam taką sytuację, że na karcie mam 2 wejścia na dodatkowe zasilanie, gdy podepne 1 to wszystko działa normalnie, a gdy podepne 2 i włączam komputer to wyskakuje mi brak sygnału. 

Monitor mam podłączony do płyty głównej na takie niebieskie wejście ze śróbkami (nie wiem jak to się nazywa dokładnie), zaraz sprawdzę co i jak w biosie

Monitor podłączony jest do VGA, czyli chyba zintegrowanej

Czy to oznacza że musze podłączyć go do DVI?

(ybu) #8

W belce OS wybierz swój system i pobierz i zainstaluj sterownik chipset ,restart systemu i instaluj sterownik karty graficznej nvidia

https://www.asus.com/support/Download/1/39/9/8/Xl5Kd5WhZGUcMtT3/29/

(Rafsmo4) #9

Dalej wyskakuje mi ten sam błąd :confused:

Czy problem może byc przez to, że karta jest podpięta tylko na 1 wejście zamiast na 2?

(niezDarek) #10

problem bym widział w być może zbyt słabym zasilaczu, karta pobiera zbyt dużo prądu by zasilacz dał radę zasilić całą jednostkę centralną.