Błąd ze sterownikiem directsound


(Pawcio31) #1

Witam,od dwuch dni występuje mi bład z dźwiękim a mianowicie jkaie włączam jakiś plik muzyczny: ,,Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiedni sterownik lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu: 88780078.'' Komputer nie wykrywa mi żadnego urządzenia audio mimo że słuchawki mam podłączone. Kiedy wchodzę w menedzer urządzeń koło napisu media mam wykrzyknik. Kiedy klikam na to żeby zainstalowac sterownik to komputer nie wykrywa mi żadnych sterowników. Proszę o pilną pomoc! !!


(Gugu007) #2

Odinstaluj stery od karty/kodeka dźwięku.

Zainstaluj nowe.

Zainstaluj ostatnią wersję DirectX < ----- możesz też ograniczyć tylko do DX, ale lepiej załatwić sprawę kompleksowo.


(Agatonster) #3

swinx ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Pawcio31) #4

Właśnie gdybym miał płytke to bym to już dawno zrobił. Karta sieciowa:VIA VT82C571 IDE Controller ,procesor:AMD. Jakbym mogł się dowiedziec jakoś jakiego sterownika dokładnie mi brakuje to bym se go pobrał z internetu. Mam jakąś płytke: ,,Mainboard-Manual Utilities Drivers". Czy to oto chodzi?? Prosze o pilną odpoiwiedź pozdrawiam

-- Dodane 14.11.2010 (N) 12:43 --

Ok już wszystko działa oprucz jednej rzeczy. W menedzeru urządzeń nie mam już żadnego wykrzyknika,ale w urządzenia audio usb pisz eze nie mam odpowiedniego sterownika a jak prubuje zainstalowac sterowniki z tej plytki co wczesnij napisalem to pokazuje mi: ,,VIA AC97 Audio Chpiset is not enabled on this system! Please enable it first on the BIOS then run this setup again" To co ja mam w tym BIOS'ie zrobic??