Błąd ze sterownikiem directsound

Witam,od dwuch dni występuje mi bład z dźwiękim a mianowicie jkaie włączam jakiś plik muzyczny: ,Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiedni sterownik lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu: 88780078.’’ Komputer nie wykrywa mi żadnego urządzenia audio mimo że słuchawki mam podłączone. Kiedy wchodzę w menedzer urządzeń koło napisu media mam wykrzyknik. Kiedy klikam na to żeby zainstalowac sterownik to komputer nie wykrywa mi żadnych sterowników. Proszę o pilną pomoc! !!

Odinstaluj stery od karty/kodeka dźwięku.

Zainstaluj nowe.

Zainstaluj ostatnią wersję DirectX < ----- możesz też ograniczyć tylko do DX, ale lepiej załatwić sprawę kompleksowo.

swinx ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Właśnie gdybym miał płytke to bym to już dawno zrobił. Karta sieciowa:VIA VT82C571 IDE Controller ,procesor:AMD. Jakbym mogł się dowiedziec jakoś jakiego sterownika dokładnie mi brakuje to bym se go pobrał z internetu. Mam jakąś płytke: ,Mainboard-Manual Utilities Drivers". Czy to oto chodzi?? Prosze o pilną odpoiwiedź pozdrawiam

Dodane 14.11.2010 (N) 12:43

Ok już wszystko działa oprucz jednej rzeczy. W menedzeru urządzeń nie mam już żadnego wykrzyknika,ale w urządzenia audio usb pisz eze nie mam odpowiedniego sterownika a jak prubuje zainstalowac sterowniki z tej plytki co wczesnij napisalem to pokazuje mi: ,VIA AC97 Audio Chpiset is not enabled on this system! Please enable it first on the BIOS then run this setup again" To co ja mam w tym BIOS’ie zrobic??