Blady druk w nowej drukarce

Witajcie,mam problem z nową drukarką Brother MFC-J5320DW, a mianowicie bardzo blado drukuje kolory, tak naprawdę całe odwzorowanie barw jest co najmniej słabej jakości. Drukarka jest nowa, ma zaledwie kilka dni i od samego początku tak drukuje. Do drukarki dołączone były tusze LC223. Próbowałem już czyścić głowice przez opcję zamieszczoną w menu drukarki, niestety bardzo niewiele to dało prócz tego, że drukarka wypluła pół tuszu z pojemników. Swoją drogą jestem ciekaw gdzie on się znalazł, skoro drukarka w tym czasie nie wydrukowala ani jednej kartki, Czy ktoś z Was może spotkał się z takim problemem? Mam jutro w planach zadzwonić do serwisu brothera i zasięgnąć jakiś informacji na ten temat, ale może ktoś spotkał się już z takim problemem? Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam.

Do “pampersa” wypluła zapewne w tym modelu też tak jest w ustawieniach wydruku i ustawieniach urządzenia nie masz jakiejś opcji oszczędzania tuszu itp.

Brothery atramentówki nigdy nie grzeszyły powalającą na kolana jakością kolorowych wydruków.

 

W opcjach sterownika drukarki zmień jakość na najwyższą, powinno to trochę pomóc, jednak kosztem większego zużycia tuszy.

Powoli poznaję swoja nowa zabawkę. Doszedłem już do winowajcy jasnych wydruków, a okazał się nim… nie uwierzycie - słabej jakości papier… Okazało się, że tuz po wydrukowaniu, rysunki są świetne, dopiero po 5-15 sekundach kartka jakby wpija atrament, a na kartce pozostaje słabej jakości blady obrazek. Głupia sprawa… wcześniej nie zwracałem na to uwagi przy drukarce laserowej, bez mała każdy najtańszy papier się do druku nadawał. Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, jak drukarka odczytuje poziom atramentu? Doczytałem na elektrodzie że robi to przez ‘okienko’ w pojemniku i wiązce światła przez nie przepuszczanej, ok, rozumiem, ale po co w takim wypadku chip na górze pojemnika? Temat ten zainteresował mnie, gdyż jeszcze wczoraj po czyszczeniu dysz poziom atramentu wskazywany przez drukarkę nie przekraczał połowy dla każdego z kolorów. Dziś jednak, po małej zabawie i przenosinach drukarki na nowe miejsce, już tylko żółty kolor melduje o swoim 50 % zapełnieniu, reszta jest prawie pełna. Rozumiem, pływak mógł się lekko zachwiać i za kilka wydrukowanych kartek wskazania wrócą do poprzednich, jednak jaką funkcję w tych pojemnikach (LC223) pełni chip?