Błagam Pomocy! NTLDR is missing

Bardzo prosze Was o pomoc. Sprawa jest bardzo pilna. Na jutro musze oddać laptopa który aktualnie nie da się włączyć.

Próbowałem odzyskać system z płyty jednak laptop nie widzi żadnego dysku.

Lenovo R61i to ten laptop.

Stało się tak po formacie i podzieleniu dysku na partycje. Wszystko działało dopóki nie uruchomiłem systemu raz jeszcze.

Teraz podczas włączania komputera mam tylko taką możliwość :

esc to resume normal startup

F1 to enter Bios

F11 to diagnose hardware or recover your system

F12 to chose a temporary startup device

Esc nic nie zmienia

F1 wchodzi w Bios

F12 każe mi wybierać między trzema opcjami. Dwie z nich nie przynoszą żadnego efektu , a trzecia ostatnia PCI Lan sprawia troche więcej literek jednak nic nie zmienia

Nadal NTLDR is missing

Błagam o pomoc

Dodane 27.06.2012 (Śr) 23:16

A F 11 również nic nie zmienia

W ogóle dysku nie widzi? Płyta w windowsem, polecenie naprawy z konsoli odzyskiwania sfc /scannow przeskanuje brakujące pliki systemowe. Co do dysku może zmieniłeś tryb pracy dysku dlatego go nie widzi.

próbowałeś zresetować ustawienia biosie

Dodane 27.06.2012 (Śr) 23:41

chyba napisał wyraźnie że nie widzi dysku a jak go nie widzi to jak ma niby wlączyć konsole odzyskiwania :smiley:

Nie widzi dysku i jedyną możliwością jest zakończenie instalacji.

W jaki sposób reset?

w prawie każdym biosie jest opcja przywracania domyślnych ustawień, ale wytłumacz mi jak ma “się zakończyć instalacja” jak nie widzi ci dysku, chyba ci chodzi o to że instalator nie widzi dysku… #-o

Wybrałem by przywróciło ustawienia domyślne jednak nic to nie pomogło.

Wcześniej formatowalem dysk za pomocą partycji w laptopie. nie było żadnych problemów.

heh…nic już nie czaje #-o

Jest jakaś możliwość by oprócz płyty dostarczyć w jakiś sposób laptopowi te pliki? np pendrive?

napewno nie chodzi tu o brakujące pliki, możliwe jest taka opcja że padła tablica partycji…

Da sie to naprawić?

raczej nie, musisz usunąć tą partycje i uworzyć ją na nowo a potem zainstalować system

Tylko teraz pytanie…jak to zrobić?

nie bardzo wiem o co ci chodzi, piszesz że nie wykrywa ci dysku , potem że nie można dokończyć instalacji…napisz konkretnie o ci wogule chodzi… #-o

Ok… Raz jeszcze.

Robiłem format( nie z płyty cd tylko z partycji na laptopie…zainstalowało system, wgralo wszystkie sterowniki - działało jak należy.) następnie wszystko działało…wgrałem SP3 ,a potem za pomoca programu partition magic podzieliłem partycje (bo była tylko jedna) na dwie. I znów…wszystko działa jak należy… chciałem zmienić by nie bootowało z cd najpierw więc chciałem uruchomić ponownie komputer. Gdy to zrobiłem ( nie wykonując żadnych zmian o których nie pisałem!) wyskoczył ten błąd. Reszte znacie. Gdy przeczytałem że można zrobić to z płytki z windowsem - spróbowałem ale gdy przychodzi mi wybrac co chce zrobić (czy zainstalowac system czy uruchomić odzyskiwanie systemu) w obu przypadkach dostaje wiadomość że nie widzi dysku.

hu…jak nie masz żadnych (ważnych) danych i ci na nich nie zalerzy to najlepiej zrób zerowanie dysku a póżnie odpal instalacje z płyty z systemem

powiedz tylko jak i juz to robie.

Dodane 28.06.2012 (Cz) 0:39

Powiedz tylko jak i juz to robie.

jak masz płyte Hiren`s Boot CD to wchodzisz do menu i wybierasz HDD TOOL i wybierasz program darik’s boot and nuke i rozpoczynasz zerowanie (chyba będziesz wiedzieć jak) a po zakończeniu dzielisz dysk na partycje programem przeznaczonym do tego w kategorii Partition tolls czy jakoś tam podobnie ale myśle że sam się domyślisz jak to zrobić.

Spróbuj użyć funkcji w instalatorze systemu, która nazywa się napraw ten komputer. Partycjonując dysk prawdopodobnie uszkodziłeś sektor rozruchowy stąd problem ze startem.

Czy to wykonywałeś? http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … ntldr.html

Jeżeli tak i nie pomogło, odpal z płyty, wejdź w konsole odzyskiwania i nadpisz nowy sektor rozruchowy. Fixboot a potem fixmbr.

Witaj

co do zerowania dysku

wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

a jak chodzi o odzyskanie danych możesz też sprawdzić tym czy je zobaczy

http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html

http://traxter-online.net/opis-dystrybu … ic-livecd/