Blak pliku ntldr

Dziś robiłem porządek w komputerze, usuwałem pliki z dysku C: . Wyłączyłem komputer i poszedłem na dwór. Po powrocie chciałem sobie pograć. A tu po włączeniu komputera wyskakuje coś takiego :

Brak pliku NTLDR

Naciśnij Ctrl+Alt+Del żeby zrestartować.

Po naciśnięciu "ctrl+alt+del) komputer tylko się resetuje i dalej to samo. :frowning: :twisted:

Chciałbym abyście mi pomogli jak zrobić żeby komputer się uruchomił albo coś ;/

Uruchamiasz system z płytki instalacyjnej, uruchamiasz konsole odzyskiwania i wpisujesz copy e:\i386\ntdlr c:\ , gdzie e-to litera cd-romu

Restart.

Aaa to lipa będę musiał iść do kogoś pożyczyć płytę ;//

A nie darady nie wiem coś w biosie czy coś ? I jeszcze jedno jak wejść w tryb awaryjny? Z góry dzięki za pomoc.

Nic innego nie zrobisz,to plik jądra,główny loader,jeśli to się stało samo z siebie możesz mieć wirusa,albo padnięty dysk

Jeśli masz .iso systemu na dysku to niekoniecznie.

Co do awaryjnego - Przy włączaniu komputera spamuj F8.

Co do awaryjnego to nie da rady spamuje F8 i nic :confused:

I superowo bo nie wiem kiedy będę miał płytę windowsa :evil: a wczoraj właśnie naprawiłem komputer bo się strasznie zacinał i mulił :twisted: :twisted:

Próby przywoływania trybu awaryjnego w takim przypadku z pewnością się nie powiodą, zastosuj się do tych wskazówek http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … r-102.html

A to ty chciałeś ten tryb awaryjny odpalić na tym kompie z błędem?? :x

Dodane 15.01.2011 (So) 19:57

Już mu to pisałem przecież…

Dobra gdy zdobędę płytę windowsa co mam robić. Proszę o podanie krok po kroku. Czy wejść do biosu i tam coś zrobić itd.

A i ja mam tylko Brak pliku NTLDR. Żeby zresetować naciśnj “ctrl+alt+del” nic więcej.

Wejdź klawiszem del do biosu, poszukaj sobie coś takiego jak device boot priority, albo boot sequcence i ustaw napęd na pierwsze miejsce. Włóż płytę z Windowsen, wciśnij klawisz f10. Zostanie zapytaniy czy zapisać zmiany. Wciśnij y, lub przejdź strzałką w lewo na yes(zależy jaki masz bios) i wciśnij enter. Komputer zostanie ponownie uruchomiony i w pewnym momencie pojawi się napisz: "wciśniecie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z płyty cd’ - wciśnij wtedy np. klawisz enter i poczekaj aż instalator się załaduje. Po załadowaniu instalatora zaraz na pierwszym ekranie wciskasz r. Potem odczekaj kilka sekund aż zniknie kmunikat o zmianie układu klawiatury. Teraz konsola zapyta Cię do jakiego systemu chcesz się zalogować - wciśnij 1 i enter. Następnie poprosi o hasło - jeżeli masz ustawione wpisujesz, jeżeli nie zostawiasz puste i wciskasz enter. Teraz wpisz map arc i ciśnij enter. Spowoduje to wyświetlenie przypisanych liter napędów i dysków. Sprawdzasz jaką literę ma napęd i wpisujesz polecenia cd c: i wciśnij enter, a następnie copy x:\i386\ntldr i wciśnij enter, a następnie wpisujesz exit lub resetujesz przyciskiem reset kompa, wyciągasz płytę i tyle - komp już powinien wstać. Jak nie wstanie zrób mu nakładkę wciskając klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8.

Wszystko było dobrze do momentu : Teraz wpisz map arc i ciśnij enter. Spowoduje to wyświetlenie przypisanych liter napędów i dysków. Sprawdzasz jaką literę ma napęd i wpisujesz polecenia cd c: i wciśnij enter, a następnie copy x:\i386\ntldr

Gdy wpisuję : cd c: wyskakuje C:/Windows _

piszę "copy x:\i386\ntldr i wyskakuje komunikat : Określona ścieżka lub nazwa pliku nie prawidłowa.

PRoszę napisać co robię źle.

Edit @@@

Gdy wpisuję : copy c:\i386\ntldr

Pisze : Odmowa dostępu : // co robić?

W tej konsoli odzyskiwania wpisz fixmbr i potem fixboot.

Wpisałem wszystko pisało, że dobrze i co dalej zrobić?

@@@Edit

Mój błąd pisywałem C:/ a nie D:/ skopiowałem pliki zobaczymy czy wstanie.

Jednak nic:/ Po zrobieniu tego wszystkiego jest to samo tyle, że ten napis “brak pliku NTLDR” jest po angielsku. Co jeszcze mogę zrobić?

Po zastosowaniu tych poleceń fixboot i fixmbr też nie wstaje?

W takim razie spróbuj zrobić nakładkę systemu(nie utracisz danych, bo instalator robi to bez formatowania c:) wciskając r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8. Spowoduje to, że instalator nadpisze istniejące pliki Windowsa, tak wieć na 100% tym razem podniesie się.

Zainstalowałem od nowa tylko pliki systemowe i wstał. Ale jak przesuwam jakiś folder to się tak komputer tnie itd, że nie można znieść… Instaluję service pack 3 bo wcześniej taki miałem może pomoże. A wy co byście radzili ???

Skopiować ważne dane i zrobić pełnego formata…

Nie ma co, tak jak pisałem poprzednik - formatcik pełny i tyle…

Próbowałem zainstalować stery do karty graficznej ale pisze, że złe oprogramowanie, a mam XP…

Dodane 16.01.2011 (N) 19:42

Robię format. : p