BlazeDTV 6.0 - nie mogę wyszukać stacji

Witam,

Zakupiłem sobie ostatnio USB HDTV DVB-T i na dołączonej płytce był w/w program. Wszystko własnie, pięknie po-instalowałem - sterowniki też. I tu pojawił się problem, gdyż przycisk Channel -> Scan Channel jest nieaktywny (niepodświetlony, nie mogę go nacinać)

Czy macie jakieś pomysły?

Siema

Niedawno zakupiłem tuner tv na allegro i też mam program blazedtv co wpisałeś w nazwie użytkownika ?.W meilu napisałem swój meil a w haśle ten kod co na płytce był.Możesz mi pomóc ?

Dodane 17.03.2012 (So) 21:30

Wygląda to tak jak by było to demo nie można oglądać tv ani ustawić programów.

mi wyskoczyło po chwili, że licencja jest nieważna z powodu multiużytkowników lub czegoś w tym stylu. Zaraz po wpisaniu maila i kodu Scan Channel był krótko aktywny, ale po tym, jak wyskoczył błąd niestety już nic nie dało się zrobić

Witam. Miałem podobny problem, ale udało mi się go rozwiązać…

1- dołączona do modemu USB antenka jest za słaba, polecam przynajmniej pokojową.

2- ustawiamy antenkę w połowie wysokości gdzieś na oknie.

3- ściągnijcie sobie program (darmowy) splash lite. Program ten też służy do oglądania DVB-T, ale w odróżnieniu od Blaze, ma bardzo fajny interfejs wyszukiwania kanałów.

4- http://www.ntvc.pl/nadajniki-i-zasig-dvb-t.html tu znajdziecie swoje częstotliwości, bo szukanie wszystkich do strata czasu…(częstotliwości są podane w MgH, a w Blaze trzeba podać w Hz, czyli do wartości dodajemy trzy zera! !!

5- co do punktu drugiego - ustawcie w splashu swoją częstotliwość i podczas wyszukiwania przestawiajcie antenę, aż dojdziecie do idealnego punktu…

6- gdy jest już piękny sygnał, wyłączamy splasha i odpalamy blazeHDTV (z płytki). Tam ustawiamy wyszukiwanie swoich częstotliwości i… Do żabki po browara bo meczyk się zaczyna… :smiley:

Tym poradnikiem zlikwidujecie takie problemy jak:

komenda blaze - “znaleziono sygnał, rozpocznij dostęp do informacji kanału” - splasc instaluje ze sobą dodatkowe sterowniki;

Brak dźwięku lub obrazu w blazehdtv.

Jak coś, to dzwońcie, pomagam na tela: 791-239-639

pozdro