Błędna lokalizacja po zmianie routera

Witam,

Mam następujący problem w domu. Dotyczczas miałem światłowód od servcomu(vectra) o szybkości do 60mb/s i urządzenia ZTE do światłowodu oraz Tp link WR841N do wifi. Wszystko było dobrze. Zmieniłem pakiet na 600mb/s dostałem router Halny (modelu dokładnego teraz nie podam) i zaczęły się problemy z lokalizacją we wszystkich telefonach w domu. Na moim pokazuje w Google Maps, że jest raz ok 2 km od domu a drugim razem ok 3 km od domu i zawsze są to te same miejsca. Jak wyłaczę Wifi w telefonie to problem nie ustępuje. Nie wiem jak to nazwać ale nowy router jakby tworzył jakieś pole które zakłóca lokalizację. Niestety wpłyta to chociażby na pyszne.pl czy nie daj Boże będzie potrzebne zdjęcie do kwarantanny domowej i niestety nie jestem w tym miejscu co powinieniem. Jaka może być przyczyna ? U operatora internetu nie mieli niby takiego problemu jeszcze.

Generalnie google nie updejtowało jeszcze poprawnie nowej lokalizacji.

tu masz instrukcje co zrobić:

Nie ma już obowiązku kwarantanny, natomiast problem z pysze.pl jest poważny (chociaż tam się swój adres wpisywało chyba?)
Koniec maseczek i kwarantanny – ważne zmiany od 28 marca 2022 r. - Infor.pl

Robię tak jak jest opisane chociaż nie nastawiam się aby to coś dało. U operatora internetu zaproponowali mi dokupienie adresu IP publicznego? jakoś tak to nazwali i problem powinien zniknąć. Zastanawia mnie dlaczego starsze urządzenie działało poprawnie a nowe ma taki feler ? I jeszcze jedno: jak podejdę do okna i potrzymam przy nim kilkanaście sekund telefon to lokalizacja wraca. Nie mieszkam w bunkrze albo bloku gdzie są grube ściany…

To nie jest feler. Starsze miało antenę izotropową, bez wzmocnienia sygnału. Twoje nowe ma wzmocnienie sygnału anteny na poziomie 5 dBi co robi z niej antenę kierunkową o większym zasięgu i mocy i byc moze to powoduje zakłócenia.

Sygnał jest kierunkowy więc spłaszczony co w pewnych obszarach niweluje zakłócenia.
Ponizej linki do dwóch artykułów gdzie wyjaśniono łopatologicznie co to takiego gain dBi

To jak łopatologicznie wyjaśnić, że w innych lokalizacjach gdzie używa się routera od Orange do światłowodu czy jakiegokolwiek innego nie występuje ten problem a w tym konkretnym przypadku tak ? Dodatkowo zakłuca sygnał nawet jak z Wifi nie jestem podłączony…

Nie jestem telepata by wiedzieć czy w nich jest wzmocnienie sygnału. Masz powyzej wyjaśnione dlaczego w niektórych obszarach sygnał jest znikomy
W twoim poprzednim routerze wzmocnienia nie było.
Zajrzałem na stronę z twoim i tam stoi jak byk że te routery wzmacniaja.

Jak nie jesteś podłaczony to skąd wiesz czy zakłóca?
Wyłącz router i sprawdź czy to jego wina.

Tak, jak wyłączę router wszystko jest tak jak powinno. Teraz szukam rozwiązania bo artykuły mi go nie dadzą. Jest jakiś router do światłowodu który ma mniejszy wzmacniacz lub cokolwiek co mogło by pomóc?

Dowiedz się co to SSID i jak to działa. Można go ukryć i teoretycznie router nie będzie rozsyłał info ze jest. Ale gdy będziesz korzystać z wifi, anteny i tak będa emitowac fale radiowe.
Mozliwe ze twoja lokalizacja miedzy nadajnikami komórek a twoim wifi powoduje wzajemne zakłócenia.
W takim przypadku pozostaje tylko zmiana routera na taki który ma 0 dbi. Jak poprzedni.

Lepiej wyłączyć WiFi w routerze niż ukrywać SSID.

I co dalej? Wszystko po kablach? Smartfon też?

Jakieś propozycje co do routera? Właśnie jestem w miejscu gdzie jest światłowód od Orange i wszystko działa jak należy. Z racji, że mieszkam w miejscu gdzie niestety nie mam do wyboru innego operatora internetu muszę coś z tym tematem zrobić. Jest jeszcze opcja zrezygnowania z umowy i powrót do starego internetu co nie zmienia faktu, że wolałbym szybszą prędkość. Ten router jest taki, że nawet nie mogę się do niego zalogować.

Nie możesz się zalogować do routera od Orange czy do jakiego?

Do tego Halnego. Orange działa jak trzeba więc nie muszę w niego ingerować.

Pogubiłem się to ile masz tych routerów? Od Orange i ile jeszcze? Po co ci tyle routerów?

Zacznij może ood pierwszej, podstawowej rzeczy. Idz do biura obsługi (lub online), opisz problem i zamów technika. To nie internet jest problemem a router. Niech ci go wymienią.

Weź przeczytaj lepiej co pisał. Nie ma tylko routera Orange tylko jakieś jeszcze swoje do tego podłączone i przez te jego routery mu się to dzieje. To co mu Orange zrobi? Najwyżej technik każe zapłacić za wizytę bo stwierdzi, ze to wina jego sprzętu, a nie sprzętu Orange. Zawsze technik ma do tego prawo, ale nie musi. To tak jak policjant zaś coś błachego może upomnieć, a może dowalić mandat. Kwestia człowieka.

Zacznij czytać od początku. Zamiast blebleble… po przeczytaniu tylko ostatnich postów.

Ten router Halny to taki coś?

hl 4gqvs2 taki dokładnie jest nowy. Może napiszę jeszcze raz: ten halny jest u mnie teraz a Orange mają znajomi. Chodziło mi o porównanie że światłowód od Orange nie sprawia problemów a mój tak.

Wiem. Czytałem co masz. Jeszcze raz powtarzam. Zacznij od dostawcy. Ja ci próbowałem wyjasnic co jest tego przyczyna i dlaczego w niektórych miejscach tego problemu nie ma.