Błędne działanie mysz


(Jj121) #1

Mam problem z moją myszką, tzn z jej prawidlowym dzialaniem. Czasami dzieje się tak że podczas pracy lub przeglądania net'u lub gry na kliknięcie lewego lub prawego przycisku lub rolki odpowiada funkcja przyporządkowana do innego przycisku. Jak np. w Firefox'ie lub Operze klikam na link lewym przyciskiem myszy otwiera mi się on w nowej zakladce (a nie powinien), a jak klikam na tą zakladke zeby przejsć na nią no to mi sie zamyka i wracam na wcześniejszą stronę. Albo jak czasami pracuje wordzie i nacisne prawy lub lewy przycisk myszy to włancza mi się funkcja rolki jak po nacisnieciu jej przewijania strony ruchem myszy po osi Y. Czasami jak kliknę na ikone na pulpicie lewym przyciskiem myszy to wyświetla mi sie menu jak bym kliknął prawym. Czasami prawy przycisk myszy wogole nie reaguje. Jak gram w ET i chcę strzelić (naciskam lewy przycisk myszy) to przeładowywuje mi broń (a nie powinno bo nie mam włączonej takiej opcji bo chuba nawet takeij nie ma). Takich problemów jest cała masa. Czasami jest wszystko OK, a czasami pracować się nie da...

Wydaje mi się że to nie wina mojej myszy bo sprawdzalem ją na innym kompie na nowych bateriach i dzialala bez zadnych problemów, to chyba wina Windowsa. Mam Windowsa XP Pro SP2 PL a moja mysz to Creative Wirless Optical 3000 podlączona do USB. Mam najnowsze sterowniki ściągnięte z strony producenta myszy, windows tez jest zaktualizowany.

Za bardzo nie wiedzialem gdzie wstawić ten problem, wydaje mi sie ze to coś z Windowsem więc dalem to tu.


(Adrian Nie) #2

Zobacz czy bedzie sie tak samo dziac jak podlaczysz inna myszke :wink:


(JNJN) #3

Czy scanowałeś komp na szkodniki.Na początek tym.

Pobierasz programy, instalujesz i robisz im uaktualnienie bazy wirusów i sprawdzasz obowiązkowo system wszystkimi tymi programami.

Ad-aware SE Personal 1.05

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=107&t=55

CWS

Spybot 1.3

Potem tak.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=202137#202137


(Jj121) #4

Sprawdzilem na innej myszce i nawet chodziła normalnie, ale może po prostu się tak trafiło bo wcześniej przez jakiąś godz. uzywalem tą mysz co zawsze i też chodził OK!

Zwykle używam tylko CWShredder'a i Spybot, nigdy wcześniej nie uzywałem Ad-Aware.

CWShredder nic nie wykrył

Spybot wykrył pare rzeczy ale nie wszystko usunął:

-InstaFink

-DyFuCA.InternetOptimizer

-DyFuCA

-n-Case

a Ad-Aware to mnie rozwalił :shock: (nigdy wcześniej go nie użuwałem) 215 wykrytych różnego rodzaju problemów (wcześniej było skanowanie Spybot'em) ale kilku syfów nie był w stanie usunąć.

Narazie jest dobrze, zobaczymy czy działanie myszy poprawilo sie tylko chwilowo czy już na amen...

~Edit~

a jednak nadal sie pieprzy :frowning: