Błędne nagrywanie w nero

witajcie, mam dziwny problem z nero 7, gdy nagrywam płytkę DVD multisesyjną jest wszystko ok az do momentu gdy coś cheę do niej dograć to gdy to zrobię poprzednie dane znikają z płyty…

Zmień proszę temat na konkretny, który będzie mówił o problemie…

:shock:

O czymś takim jeszcze nie słyszałem… Jak to “znikają”? Znika pierwsza sesja? Czy odtwarzasz tę płytę na nagrywarce, którą nagrałeś, czy na innym sprzęcie? Niektóre czytniki mają problemy z odtwarzaniem wielosesyjnych dvd.

tak znika pierwsza sesja, próbowałem odtwarzania na nagrwarce, napędzie oraz na innym kompie - wszystko to samo, zajęte miejsce na płycie się zgadza tylko że nie ma tej pierwszej sesji

Jaki system operacyjny ?

Czy te dograne pliki są czy również nie ?

Normalnie 8)

Taki efekt powstaje poprzez “zamazanie” sektora na którym są zawarte informacje o sesjach zapisanych na płycie. Efektem jest to że widać tylko ostatnią sesję. Sprawdź czy dane są widoczne w eksploratorze Nero. Jeżeli nie spróbuj odzyskać dane jakimś progsem do odzyskiwania np Cd Roller itp.

jest na to jakiś sposób? i co jest przyczyną?

Aby nie utracić danych przy nagrywaniu multisesyjnym należy zawsze zaznaczyć ostatnią ścieżkę jaka była nagrywana, w przeciwnym przypadku dane nagrane wcześniej będą niewidoczne.