Błędne naliczanie kosztów za korzystanie z EraGG

Zastanawiałem się czy napisać o tym,uważam że warto to podać do informacji możliwe że innych tez to spotkało a wcale o tym nie wiedzą.

Używałem czasami Era GG w komórce jak wiadomo płaci się tam tylko stałą opłatę niezależnie od długości korzystania.Przeglądając swoje ostatnie bilingi połączeń zauważyłem że gdy łączyłem się z GG o telefon pobierał dwa razy po 1kb danych,za które naliczano mi 2x0,72zł,działo się tak przy każdym łączeniu z GG.Dane pobierały się o identycznej godzinie co łączenie z GG więc łatwo to wyczytać z bilingu.Po kilku takich łączeniach z GG wychodziła z tego niezła sumka we wrześniu naliczyli mi za to 30zł a w tym miesiącu po paru dniach patrzę a tam już prawie 10zł.Zadzwoniłem na infolinie miła Pani mówi mi,że łączyłem się przecież z internetem,a moja odpowiedź że strony internetowe nie mają objętości 1kb a poza tym wiem co robię na telefonie,więc kazała mi poczekać ładnych parę minut ale się opłacało.Miła Pani stwierdziła że maja jakieś problemy techniczne i rzeczywiście ich system nalicza przy połączeniach GG jakieś dodatkowe połączenia z internetem.Przyjęli moją reklamację i obiecali że odliczą mi wszystkie niesłusznie naliczone koszty,sprawdzałem i w tym miesiącu anulowali mi już zobaczymy czy na przyszłej fakturze odliczą mi pozostałe koszty co obiecali.Może mój przypadek jest odosobniony ale wydaje mi się że nie.A rzekome ich problemy techniczne nie do końca mnie przekonują nie mówię,że raz czy dwa by się to zdarzyło ale to trwało przynajmniej półtora miesiąca,muszę jeszcze dokładnie przejrzeć pozostałe faktury.

Mówisz o abonamencie tak ??

Kiedyś była reklama Ery w TV “gg w telefonie za jedyne 2zł/miesiąc”, 2 razy dzwoniłem wtedy do biura obsługi i za każdym razem mówili mi, że używając gg w telefonie będę płacił także za transfer danych. :expressionless:

Chodzi mi o abonament.Czytaj uważnie,pisałem o mobilnym GG,za które płaci się stałą opłatę niezależnie od długości korzystania,nie płaci się za pobieranie danych.

Edycja 19.10.2008

Anulowali mi koszty po telefonie do nich,ale niespodzianka sprawdzałem ponownie ma naliczone dodatkowe koszty za korzystanie z GG.Anulowałem już korzystanie z GG i coś mi się wydaje,że ponownie będę musiał tam dzwonić.Zobaczę za kilka dni jaką mi wystawia fakturę.