Błędne oznaczenia programów przypiętymi w menu start - wind7

Część mam problem z menu start. Otóż po czyszczeniu komputera programami typu ccleaner, eusing czy avg wszystko zawsze było w porządku, Jednak po ostatnim razie i ponownym rozruchu komputera w z menu start zniknęły przypięte programy (ostatnio otwierane tez).

 

Problem jest następujący  przy nowej próbie dodania programu do menu start (przypnij do menu start) program się przypina ale ikona ma następujący tyt. np. Google Chrome (2), Adobe Reader (2).

 

Czy ktoś wie jak się tego pozbyć tych oznaczeń “(2)” i o co z nimi chodzi. Trochę to wygląda tak jakby do menu start był domyśłni już przypięty taki program ale nie jest wyświetlany i dla tego jest tworzone te 2? Dodam że przypięcie programu bezpośrednio z lokalizacji pliku działa tylko w przypadku firefoxa i ta (2) znika w innych przypadkach to nie działą i dalej jest ikona programu z (2) - próując we właściwościach zmienić oznaczenie programu winows się pyta czy zmienić oznaczenie na (3) i tak w kółko…

 

Czy ktoś ma może rozwiązanie na ten problem…? Z góry dziękuje za pomoc…

lucas_13579 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\ROAMING\MICROSOFT\INTERNET EXPLORER\QUICK LAUNCH\USER PINNED\START

Jeżeli używasz QUICK LAUNCH :

PPM na pasku zadań Zablokuj pasek zadań - off  , pionowa kreska przy Menu Start PPM Otwórz folder , następnie USER PINNED\START

Skróty takie jak chcesz przypiąć znajdują się w tym folderze choć są niewidoczne (nieprzypięte) należy je usunąć z tego folderu i przypinać swoje skróty .

Po usunięciu ich wymagane jest wylogowanie i zalogowanie lub restart i dopiero możesz przypinać do Menu Start .

Opcje folderów : Ukryte pliki i foldery/Pokaż ukryte pliki , foldery i dyski

PPM - prawy przycisk myszy .

USERS=UŻYTKOWNICY

KAZDAN63 dzięki wielkie, wszystko już działa