Błędne pakiety oraz błędy CRC (neostrada)

Witam,

Wczoraj Neostrada zwiększyła mi prędkość z 512Kb/s na 10Mb/s. Internet tak naprawdę wolno działa, filmy z internetu wolno się ładują, pliki przez przeglądarkę ściągają się max 60kb/s, a przez torrenty pliki ściągają się do 300kb/s. Zastanawiam się także nad liczbą błędnych pakietów, które w tej chwili wynoszą ponad 6000!! Poniżej wklejam parametry mojej linii wraz z liczbą błędnych pakietów i błędami CRC, których też jest bardzo dużo. Proszę o pomoc, co zrobić, aby je zmniejszyć? Co zrobić aby internet szybciej działał?

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 920

Szybkość pobierania 12280

Tłumienie Bliski koniec : 36.8 (dB)

Odległy koniec : 20.5 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 7 (dB)

Odległy koniec : 11 (dB)

Liczba błędnych pakietów 6802

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 470

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Ps. Wyniki “speedtesów” pokazuję, że prędkość mojego internetu wynosi 2Mb/s.

Też miałem podobny problem, ale na innych prędkościach bo ja zwiększyłem prędkość z 1mb/s na 6mb/s. Z tego co widze to prędkość 10mb/s nie będzie działa stabilnie. Jak na razie neostrada tylko włączyła ci sychronizacje, ale predkości nie puściła i patrzac na synchornizacje i błedy CRC mówie ci od razu, że nie będziesz miał stabilnej usługi. Najlepiej zadzwoń i zgłoś przyjadą technicy sprawdzą i powiedzą ci jaka predkość max. pójdzie w twoim terenie. Ja jestem ok. 4km od centrali i max. predkość to 4mb/s, ale neostrada nie oferuje takiej prędkości wiec mam 2mb/s.

Dodane 30.12.2010 (Cz) 15:01

A ty jaką masz odległość od centrali ??

Dodam, że neostrada potem przeprosiła mnie za to, że nie działała mi predkość 6mb/s i wysłała mi w ramach przeprosin dysk zewnetrzny 500gb :stuck_out_tongue:

Tak prawdę mówiąc nie wiem ;p

Zawszy byłem zielony w sprawach związanych z neo. Jeżeli to takie ważne to zaraz do nich zadzwonię i się zapytam :slight_smile:

A co znaczy, że Neostrada włączyła mi synchronizację?? ;p

Czyli modem synchorizuje sie na danej predkości u cb synchornizacja nie jest poprawna. Powiedz po prostu, że masz problemy nie mów nic o synchronizacji. Powiedz, że jak masz ta predkość 10mb/s to internet strasznie wolno chodzi i powiedz, że jak sprawdzałeś na speed testach, że wyszło ci 2mb/s. Ona zgłosi to techniką technicy przyjadą zbadają powiedzą ile max. pójdzie i dadza tp raport tp sie odezwie do cb, żeby zmienić prędkość na niższą przyślą aneks i może jakiś prezent tak jak mi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zadzwoniłem, mężczyzna zgłosił sprawę do techników. W ciągu 48h mają oddzwonić. Cóż będę czekać…

Sprawa załatwiona. Internet działa z prękością 10Mb/s. Nie ma już problemów :slight_smile:

A co było problemem ??