Błędne sygnalizowanie aktywności na fb poprzez urządzenia mobilne

(Bongowy) #1

Witajcie. Mam problem z fb i messengerem na urządzenia działające pod iOS i WP8.

W obu przypadkach mam wyłączony chat, co powinno być u innych sygnalizowane jedynie ikonką telefonu na chacie. Jednak od jakiegoś czasu dzieje się u mnie dziwna rzecz... Każdorazowe otwarcie fb czy messengera na telefonie z iOS i WP8 powoduje jakby "impuls" aktywności i pomimo wyłączonego chata moment aktywności jest widoczny dla innych. Przez krótką chwilę pojawia się zielona kropka, a następnie odliczanie od ostatniej aktywności (ikonka telefonu i czas od ostatniego wejścia w aplikacje). Problem ten nie występuje gdy korzystam z fb na komputerze. Próbowałem odinstalować i zainstalować na nowo i fb, i komunikator, jednak bez żadnego skutku. Wciąż jest tak samo. Aktywność jest wciąż sygnalizowana.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i udało mu się to rozwiązać? Wydaje mi się, że ową sytuację zapoczątkowała aktualizacja fb na iOS do wersji 8.0, ale pewien nie jestem.

Będę wdzięczny za pomoc!

(Dimatheus) #2

BGV , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Gabwas2001) #3

Na większości urządzeń mobilnych występuje taka sytaucja, ale nikt nie uważa jej za problem i nie stara się o naprawę. W czym Ci to przeszkadza, jeśli można wiedzieć?

(ra-v) #4

Tak, spotkałem się i zgłaszałem wielokrotnie, ale ten feedback chyba jest olewany.

Sam odbieram rozmowy z FB na IM+ na telefonie, ale sygnalizacja na aplikacji FB dla iOS nie znika. Dopiero gdy odczytam to na kompie to wtedy powiadomienie znika.

IMHO - banda Zukcerberga próbuje na siłę wcisnąć dedykowany messanger i tyle. Dodam tylko, że na tej wersji FB co mam udało mi się RAZ jakimś cudem uruchomić stary komunikator, czyli jest prawdopodobnie gdzieś zaszyty ale wyłączony.