Błędne sygnalizowanie aktywności na fb poprzez urządzenia mobilne

Witajcie. Mam problem z fb i messengerem na urządzenia działające pod iOS i WP8.

 

W obu przypadkach mam wyłączony chat, co powinno być u innych sygnalizowane jedynie ikonką telefonu na chacie. Jednak od jakiegoś czasu dzieje się u mnie dziwna rzecz… Każdorazowe otwarcie fb czy messengera na telefonie z iOS i WP8 powoduje jakby “impuls” aktywności i pomimo wyłączonego chata moment aktywności jest widoczny dla innych. Przez krótką chwilę pojawia się zielona kropka, a następnie odliczanie od ostatniej aktywności (ikonka telefonu i czas od ostatniego wejścia w aplikacje). Problem ten nie występuje gdy korzystam z fb na komputerze. Próbowałem odinstalować i zainstalować na nowo i fb, i komunikator, jednak bez żadnego skutku. Wciąż jest tak samo. Aktywność jest wciąż sygnalizowana.

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i udało mu się to rozwiązać? Wydaje mi się, że ową sytuację zapoczątkowała aktualizacja fb na iOS do wersji 8.0, ale pewien nie jestem.

 

Będę wdzięczny za pomoc!

BGV , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na większości urządzeń mobilnych występuje taka sytaucja, ale nikt nie uważa jej za problem i nie stara się o naprawę. W czym Ci to przeszkadza, jeśli można wiedzieć?

Tak, spotkałem się i zgłaszałem wielokrotnie, ale ten feedback chyba jest olewany.

Sam odbieram rozmowy z FB na IM+ na telefonie, ale sygnalizacja na aplikacji FB dla iOS nie znika. Dopiero gdy odczytam to na kompie to wtedy powiadomienie znika.

 

IMHO - banda Zukcerberga próbuje na siłę wcisnąć dedykowany messanger i tyle. Dodam tylko, że na tej wersji FB co mam udało mi się RAZ jakimś cudem uruchomić stary komunikator, czyli jest prawdopodobnie gdzieś zaszyty ale wyłączony.