Błędne "wspominanie" użytkownika w komentarzu na portalu

Ten błąd jest już od dawna, nawet kiedyś to zgłaszałem, ale nic w tej sprawie się nie wydarzyło, więc piszę ponownie.
Chodzi o sytuację, gdy w treści komentarza chcemy wspomnieć użytkownika. Czasem działa, a czasem zupełnie nie, wręcz głupieje, gdyż przy wpisywaniu @ i kolejnych liter zaczyna podpowiadać jakieś bzdury, aby ostatecznie w ogóle nie uwzględnić tego jako wspomnienie w komentarzu.
Przykład? Wpisuję np. @Kristov_pl a on podpowiada mi 6test, amorfis, czy b.munro, a Kristov_pl nie jest uwzględniany.

2x zrzut ekranu:

Podczas pisania:

Po wysłaniu:

Co do podpowiadania. Na chwilę obecną, system podpowiada nicki osób aktualnie uczestniczących w dyskusji. Więc jeżeli wspomniany Kristov_pl nie brał udziału, nie ma go na liście.
Problem polega na tym, że podobnych do siebie nicków są tysiące. Powoduje to sytuację w której wpisując @K dostaniesz setki podpowiedzi i wcale nie musi być na początku nick którego szukasz. Nawet wpisując cztery litery, czyli w tym wypadku @Kris, dostaniesz zwrot (na chwilę obecną) 911 wyników. Będziesz szukał na liście właściwego? Trzeba też wziąć pod uwagę, że są frazy w nickach dużo bardziej popularne w których możesz dostać w zwrotce po trzy tysiące wyników po np czterech wpisanych literach.
Nie mniej jednak faktem jest, że musimy jeszcze raz przemyśleć sposób podpowiadania.

5 polubień

Wczoraj pisałem, że przy edycji komentarza nie da się zrobić wzmianki nawet do użytkownika, któremu odpowiadamy na komentarz (więc jest w dyskusji).

Ale to nie o to chodzi…
Wpisując nawet cały nick @Kristov_pl system traktuje to jako zwykły tekst, a nie powiadomienie dla użytkownika.
Z resztą po trzeciej literze w ogóle przestaje podpowiadać i resztę traktuje właśnie jako zwykły tekst.

To o czym pisałeś mi wczoraj zostało naprawione.

1 polubienie

Podrzuć mi linka, proszę.

Link:
https://www.dobreprogramy.pl/Big-Deal-Sale-na-GOG.com-100-kluczy-dla-Czytelnikow-dobrychprogramow,News,83204.html#komentarz-2233862

@Lisek

Więc co do podpowiadania, to jest tak jak pisałem w pierwszej odpowiedzi. Nie podpowiada, bo Krzysiek nie brał udziału w tej dyskusji.
Druga kwestia, że jednak powinno się podświetlić pomimo wszystko, masz rację, poprawię to.

1 polubienie

Wciąż chyba w fazie testów:

https://www.dobreprogramy.pl/Smartfon-Librem-5-z-PureOS-zebral-15-mln-dolarow-i-zadebiutuje-w-2019-r.,News,83596.html#komentarz-2248682

image

A jak była literówka, albo zmyślony nick poprzedzony małpą?
Dodam, że można odpowiadać użytkownikom DP nieobecnym w komentarzach artykułów. Wtedy bezakapitowy komentarz doda się.