Błędne wyświetlanie gadżetów na pulpicie

Znajomi mnie zamęczają od jakiegoś czasu pytaniem, dlaczego przestały im działać dwa gadżety - pogoda i kalendarz, reszta jest ok. Weszłam na ich komp używając TeamViewer i faktycznie jakoś dziwnie to wygląda. Gadżet kalendarz jest zamknięty, jest tylko pomarańczowe puste okno, a pogoda ma tylko trzy małe ikonki na pustym tle, znak zapytania ( wygląda jak pomoc), krzyżyk ( do zamknięcia) i kwadracik z kropkami ( do zmiany miejsca położenia), okna nie widać wcale. Próbowałam paru porad znalezionych w Google, ale niczego nie zmieniły. Twierdzą, że stało się to po deinstalacji McAfee i zainstalowaniu AVG. Nie wydaje mi się, żeby to było przyczyną. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na naprawę, czekam na info.

Witaj.

Zapoznaj się z tym tematem, jest w nim poruszony problem naprawy gadżetów, dotyczy co prawda Visty ale w wypadku 7 zasada działania i ewentualnej naprawy jest taka sama.

Niestety, problem jest dalej. Próbowałam rożnych opcji naprawy i nic z tego, czy tę nieszczęsną pogodę i kalendarz można ściągnąć z jakiejś strony, oczywiście w j.polskim? Na Windows Live są gadżety tego typu, ale chyba tylko w j.ang. w polskim jakoś nie znalazłam.

Akurat jeśli chodzi o kalendarz to ruszy każdy - dostosowuje się do wersji językowej systemu - będziesz mieć polskie nazwy miesięcy. Co do Pogody spróbuj wrzucić do folderu \Program Files\Windows Sidebar\Gadgets\Weather.gadget te pliki (najpierw skopiuj sobie gdzieś pierwotne):

http://www.speedyshare.com/files/201768 … Gadget.zip

Pochodzą one z Visty Premium, ale istnieje możliwość, że gadżet ruszy.