Błędne wyświetlanie "Nieprzeczytanych"

Owszem, występuje. Mam niby nowy post w temacie, wchodzę, a żadnego nowego nie ma. Ale to pewnie błąd silnika forum, a na to, to (chyba) niewielki wpływ ma redakcja.

Bardzo możliwe, ale zakładam, że skoro postanowili wdrożyć u siebie ten silnik, to mają też dostęp do jakiegoś bugtrackera i zgłosili ten błąd, w związku z czym mają wiedzę na temat terminu ewentualnego jego usunięcia.

Od tamtej pory czat przeszedł kilka aktualizacji. Czy ktokolwiek w ogóle zgłosił ten błąd?

1 polubienie

Może to wycinanie reklam tak buguje opcje nieprzeczytane - np. blokowane są akcje odświeżania stopki przez “brzydki” filtr blokujący reklamy / szpiegowanie.

Czasem na przykład stopka tam mi się odświeża sekundę po najechaniu i już nie mam informacji że coś nie przeczytałem.


Co do zawieszonej ikony megafonu to pomaga odświeżenie strony, by się od nowa zbudowała (normalnie pobiera tylko część kodu by odciążyć serwer i widać nie wychodzi).

Nie ma znaczenia czy przeglądarka jest w wtyczkami blokującymi, czy bez. Poza tym, z tego co zrozumiałem, @tomekb wie co to za problem i co go powoduje. Dziwi mnie tylko tak długi czas naprawy tego buga i brak jakiegokolwiek info.

Może takowego brak z githuba na temat postępu wprowadzania poprawek.

Nie, a wiem to stąd, że ja nie mam włączonego blokera na forum DP.

Forum zostało skazane na silnik discourse? Signore provizores, - na denaturacie :stuck_out_tongue_winking_eye:
Słowo się rzekło, a wychodzi na to, że kristov kłamał, albo my nie kumamy, że chodzi o wydane pieniądze.
Nawet nie ma nadziei, że w przyszłości ta chałupa forum będzie funkcjonalna.
Pamiętam pierwszy artykuł i zapewnienia, a mamy drugi rok i niekończąca się historia i użytkowników w umiarkowanej histerii.
Aż mi żal, że nie poczytacie soczystych opinii Martiny, a to pewnie powód, że jedni piją martini i żyją w imaginacji, że jest dobrze, że nie trzeba psuć (bo i tak popsute).

3 polubienia

Mnie Discourse bardzo odpowiada. Najbardziej to, że można tego używać wygodnie na różnych urządzeniach (pecet, tablet i telefon). Owszem, są błędy, które mnie bardziej irytują ale to jest normalna sprawa.

Patrzyłem na forum misago. To po prostu forum fruwago. Dwa lata temu pytano nas o propozycję silnika forum. Jak wyszło, to widać, jakby to był onet, czyli nie jest lekko…

Teraz czat robi za słonia w tematach, przesłania prawą stronę i część podglądu.

„Wszędzie fajnie gdzie nas nie ma” albo „Krzyż, który niesie ktoś inny jest lżejszy”. Fochy…

1 polubienie

Zapisz się na jakiś kurs webdeveloperski i pomóż zagraniczniakowi wykryć szerokość opcji odpowiedz i metodę na dynamiczne zmniejszenie elementu.

Wcześniej przy bocznym był pod poglądem i nie było widać części i nic nie można było wysłać tam do zakończenia odpowiadania w wątku lub minimalizacji odpowiedzi.

2 polubienia

Miał być discourse, było też testowanie. Muliło jak nieszczęście, ale nasi zapewniali. No i jest szybciej, ale “kot się cieli” powoli.
Miną rok, a normalnie to nie jest. Dalej “kot się cieli” powoli.
… i tylko januszek fan medals…

Zrób lepiej i pochwal się, jak działa :wink:

ps. Please, zmień nicka na Smurf-Maruda :stuck_out_tongue_winking_eye:

:arrow_down:

Opcjonalnie można też jakiś Stylusem / xStyle / Stylish:


Forum / wtyczka chyba obecnie opcji nie daje poza niezaśmiecaniem powiadomień spod awataru.

1 polubienie

Nieistotne błędy, całkiem normalna sprawa, że przedwczoraj miałem 178 nieprzeczytanych tematów, wczoraj po lagu forum wyrównało mi na 100 (bo chyba tak ładniej wygląda), a dziś co bym nie miał żadnych wątpliwości wywaliło resztę nieprzeczytanych i zostawiło 13 :sunglasses: :star_struck:

Za wolno czytasz po prostu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Chyba masz rację, bo już mam tylko 3 nowe :smiley: Silnik forum dostosowuje treści do moich predyspozycji poznawczych :smiley:

1 polubienie

Po aktualizacji megafon świeci na “czerwono”, w uBlock / Nano Adblocker / Adguard adblocker można wymusić szary kolor:

forum.dobreprogramy.pl###babble-icon-unread > i:style(color:gray!important;)

Można też przerobić na CSS do np. Stylusa:

#babble-icon-unread:after {
   display: none !important;
}
#babble-icon-unread > i {
   color: gray !important;
}
1 polubienie

Nowe reguły - stare można raczej wywalić / zarchiwizować:

forum.dobreprogramy.pl##.babble-unread--sidebar.babble-unread
forum.dobreprogramy.pl##.babble-unread--sidebar
forum.dobreprogramy.pl##.babble-unread

Powinna wystarczyć jedna z trzech i znowu nie będziemy widzieć ikonki o nowych wiadomościach na shoutboxie.


A jak nie używam shoutboxa i ikona zawadza:

forum.dobreprogramy.pl##.babble-sidebar-collapsed--right.babble-sidebar-collapsed
forum.dobreprogramy.pl##.babble-sidebar-collapsed--right
forum.dobreprogramy.pl##.babble-sidebar-collapsed

też powinna wystarczyć jedna z trzech.

1 polubienie