Błędne wyświetlanie "Nieprzeczytanych"

Od kilku dni, co jakiś czas, przy “Nieprzeczytane” pojawia mi się fałszywa informacja o nowych postach w obserwowanych tematach. Kiedy wchodzę w te “Nieprzeczytane”, okazuje się że jednak nowych postów brak, albo o jeden mniej niż wskazuje na to informacja (kiedy jest “1”, to postów brak, kiedy jest np. “4”, to posty są w trzech obserwowanych tematach).
Przeglądarka nie ma znaczenia, sprawdzałem pod kilkoma rożnymi, na różnych komputerach. W wersji mobilnej problem też występuje.

@januszek przerzucał posty dwa dni temu do nowych tematów i też zaczęły wyskakiwać nieprzeczytane, których po kliknięciu nie było. Czyściłem ciasteczka i było to samo. Dzisiaj też raz tak było, ale nie udało mi się wyśledzić, z jakim tematem jest błąd powiązany.

Ja mam podejrzenia, że to mogą być powiadomienia z czatu.

Idąc tym tropem, wyciszyłem czata. Zobaczymy czy to pomoże.

Patrzyłem na czat, ale było, że nie było przez dłuższy czas aktywności na czacie, a puste powiadomienie o nieprzeczytanych - wyskakiwało sobie a muzom.
Czat głupieje i bez tego błędu :wink:

Też mam wiecznie 1 nowy nieprzeczytany post, wchodzę w to i patrzę i moim oczom pokazuje się brak nowych nieprzeczytanych postów. Od paru dni tak jest. Miałem to zgłosić, ale poczekałem, jak to się rozwinie.

1 polubienie

Też to zauważyłem, ale pomyślałem, że to powiadomienia z działów, do których nie mam wstępu tak jak dymki z przeglądarki :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wyciszenie czatu nie pomogło.

Dwa powiadomienia o nieprzeczytanych, wszedłem i widzę jeden wątek. xD

Teoretycznie na taki problem może pomóc zajrzenie jak ktoś coś nowego napisze, wtedy ukryty (zmoderowany) / przeniesiony post jest pomijany i się resetuje licznik jak zobaczymy nowszy.

Przed chwilą było cztery nieprzeczytane, a po kliknięciu był tylko jeden temat.

Hej,

Wydaje mi się, że to chyba najbardziej prawdopodobna droga.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ja dostaję powiadomienie z czata, które prowadzą do 404 mimo, że mam tam ustawione wyciszanie. Tak to wygląda:

Tak, to czat jest odpowiedzialny za te problemy.

Autor pracuje teraz nad nową wersją…

1 polubienie

Chyba nie tylko czat, te powiadomienia są co najmniej dziwne.
Już pomijam to, ze jak napiszę gdzieś odpowiedź, to mam informację, że jest jeden nowy post, wchodzę, a to… ten mój.
Ale często mam, nie wiem czy z tym związany, problem.
Na dole strony pojawia się lista sugerowanych tematów z nieprzeczytanymi wpisami.
Jedne są niebieskie, a inne szare. Ich wartości się różnią, jeden twierdzi, że mam np. 4 nieprzeczytane, drugi, że np. 7. No to niech się silnik forum zdecyduje, ile ich jest…

image

2 polubienia

Widzę, że silniki mają swoje humory :slight_smile:

2 nieprzeczytane od otworzenia w nowej karcie (+ zamknięcia) i doszło 21 nagle
5 ———————————————————————————————— |   | ————————————————————————————— 4 nagle

Jeśli tak, to głupie to jest. Ale przynajmniej jest to jakieś wyjaśnienie. :slight_smile:

Ten czat nie robi tutaj problemów tylko wtedy, kiedy jest wyłączony. O ile wcześniejsze błędy były mało denerwujące, bo dotyczyły tylko osób które z tego czata korzystały, to teraz wpływa on na całe forum. Odnoszę wrażenie, że autor poprawiając jedną rzecz, wprowadza kolejne, jeszcze większe bugi.
Dlaczego admini tak wielkiego forum zdecydowali się na używanie czegoś tak niedopracowanego?

1 polubienie

Minął miesiąc. Czy coś wiadomo w sprawie usunięcia tego buga?