Błędnie podane wykształcenie na wniosku o kredyt

Witam

Dzisiaj byłem podpisać umowę ratalną na laptopa. Niestety, dopiero w domu spojrzałem że moje wykształcenie jest źle wpisane.

Zamiast średnie (skończyłem technikum) pracownik wpisał “Gimnazjum”

Jakieś rady??

jeśli kredyt uruchomiano, to po co wnikać?

Niby tak ale jak później coś złego z tego faktu wyniknie? Niby to tylko wykształcenie a nie PESEL czy nr dowodu ale jednak…i nie wiem czy teraz dzwonić do sklepu/banku i jeszcze razu umowę spisać czy dać sobie spokój

Zdolność masz, kredyt dostałeś więc już sobie odpuść dalsze kombinowanie.

Wykształcenie to jeden z czynników mających wpływ na ocenę zdolności kredytowej.

W uproszczeniu - im wyższe tym wyższa wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy.

Skoro więc z niższym niż faktyczne wykształceniem dostałeś kredyt to i z prawidłowym byś dostał.

Nie widzę potrzeby korygowania tego błędu.

Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych masz prawo doglądu w zgromadzone na swój temat dane i ich poprawiania, oraz żądania ich usunięcia. O usunięciu oczywiście nie ma tu mowy. Ale poprawa danych jak najbardziej wchodzi w rachubę. Zwróć się do banku z informacją, że chcesz poprawić błąd/niedopatrzenie w swoich danych osobowych. Jestem przekonany, że nie będą robić kłopotu.

Juz sobie darowałem, bo to nie jest jakas ważna dana aby aktualizowac ją. Poza tym, dostałem kredyt więc tak naprawdę już to nie ma znaczenia :slight_smile: