Błędnie podane wykształcenie na wniosku o kredyt

(pozdro) #1

Witam

Dzisiaj byłem podpisać umowę ratalną na laptopa. Niestety, dopiero w domu spojrzałem że moje wykształcenie jest źle wpisane.

Zamiast średnie (skończyłem technikum) pracownik wpisał "Gimnazjum"

Jakieś rady??

(skrzek) #2

jeśli kredyt uruchomiano, to po co wnikać?

(pozdro) #3

Niby tak ale jak później coś złego z tego faktu wyniknie? Niby to tylko wykształcenie a nie PESEL czy nr dowodu ale jednak...i nie wiem czy teraz dzwonić do sklepu/banku i jeszcze razu umowę spisać czy dać sobie spokój

(olmeca) #4

Zdolność masz, kredyt dostałeś więc już sobie odpuść dalsze kombinowanie.

(Frog) #5

Wykształcenie to jeden z czynników mających wpływ na ocenę zdolności kredytowej.

W uproszczeniu - im wyższe tym wyższa wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy.

Skoro więc z niższym niż faktyczne wykształceniem dostałeś kredyt to i z prawidłowym byś dostał.

Nie widzę potrzeby korygowania tego błędu.

(Vidivarius) #6

Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych masz prawo doglądu w zgromadzone na swój temat dane i ich poprawiania, oraz żądania ich usunięcia. O usunięciu oczywiście nie ma tu mowy. Ale poprawa danych jak najbardziej wchodzi w rachubę. Zwróć się do banku z informacją, że chcesz poprawić błąd/niedopatrzenie w swoich danych osobowych. Jestem przekonany, że nie będą robić kłopotu.

(pozdro) #7

Juz sobie darowałem, bo to nie jest jakas ważna dana aby aktualizowac ją. Poza tym, dostałem kredyt więc tak naprawdę już to nie ma znaczenia :slight_smile: