Błędnie ustawienie geolokalizacji

Jak dobrze ustawić geolokalizacja? mieszkam, w innym miejscu w Tychach.

Ja mam gorzej, ciągle jakieś miejscowości pod Warszawą a kilka tygodni temu działało OK - tak jakby ustawienia Windows popsuły kompletnie geolokalizację.

Gdy miałem internet z UPC, to pokazywało moją lokalizację Gdańsk. Teraz mam światłowód od miejscowego dostawcy i pokazuje prawidłowo Tarnów.
Nie zależy to od windowsa, tylko od dostawcy. Im trzeba nawrzucać, żeby ustawili.

No właśnie nie, PC pokazuje okolice Warszawy jakby na IP się gubiła geolokalizacja a na telefonie po Wi-Fi nawet numer bloku pokazuje poprawnie, kiedyś podawało klatkę obok.

"denied" — you don't allow third-party websites to request your location.

Czyli gdzieś w ustawieniach prywatności Windows odgórnie zablokowałem mechanizm.

Nic się nie da zrobić?

Miałem taki temat na forum, ale nie pomogli. Tacy spece, aż strach.
Język i region - lokalizacja - na dole przycisk i wyskoczy panel kod, adres, miasto.
Czy to pomoże? U mnie jest tylko Polska, a prawidłowo wyświetla geolokalizacja. Kiedyś tego nie próbowałem, chociaż zmieniałem adresy serwera dns, nawet na adres routera i było Gdańsk. A ja w Tarnowie. Co za ironia.

Też próbowałem i nic.

Pozostaje jakiś dodatek spoofujący lokalizację na prawidłową np. https://github.com/chatziko/location-guard

1 polubienie

Aha, dobra.