Błędny język w systemie - angielski zamiast polskiego

We wszelkich ustawieniach systemowych ustawiony mam jedynie język polski. Nie mam zainstalowanych żadnych innych pakietów językowych. Już dłuższy czas temu coś się przestawiło (nie wiem co i kiedy) i niektóre aplikacje (np. VLC, Inkscape) widzą system jako angielski i w takim języku się wyświetlają. Nie pomaga zmiana w ustawieniach programów języka. Podobnie sprawa wygląda ze stronami wykrywającymi system, proponując odpowiedni instalator (np. pobieranie Adobe Readera z oficlalnej strony).

 

Co mam pozmieniać, aby system znów był w pełni po polsku?

Sprawdź czy w ustawieniach administracyjnych język Unicode masz na pewno ustawiony na Polski.

Nie jestem pewien gdzie to znaleźć po polsku, ale tutaj masz screenshota po angielsku i mam nadzieje jakoś do tego dojdziesz.

http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/category_20/gallery_42603_20_175528.png

 

Przy okazji przejrzyj inne zakładki i przestaw tam wszystko na Polski/Polskę.

W ustawieniach administracyjnych język Unicode jest ustawiony na polski. Przekopałem cały panel sterowania i wszelkie ustawienia językowe sa na polski. Może coś w rejestrze trzeba zmienić? Próbowałem też przeinstalować polski pakiet językowy, ale nie znalazłem takiej możliwości.

 

Ustawienia języka wyglądają u mnie następująco: post-149702-0-91358200-1428831193_thumb. post-149702-0-59788300-1428831558_thumb..

A w ogóle to nie napisałeś jaki to system!

Pobierz plik spolszczenia ze strony MS (nazwa plikuIp.cab), a następnie wykonaj instalacje języka na komputerze według jednej z metod.

  1. Wyszukaj aplikacji o nazwie: lpksetup ( jak by ktoś nie wiedział jak:

Faktycznie gdzieś mi umknęło. Mój system to Windows 8.1 (upgrade’owany z Win8 ).

 

Kombinowałem według porad @Leoncio i tutoriala, który podał. Zainstalować polskiego pakietu językowego z pliku .cab się nie da, ponieważ system pisze, że polski jest już zainstalowany. Odinstalować polskiego się również nie da (nawet mimo instalacji innego języka i ustawienia jako główny), ponieważ system mówi, iż jest to język systemowy, domyślny język interfejsu użytkownika.