Błędny klucz po ponownej instalacji

Witam,

 

Zakupiłem jakiś czas temu laptop Lenovo, wraz z Windowsem 8.1, zaktualizowałem system do Windows 10 po premierze i wszystko było ok. Lecz gdy zainstalowałem system jeszcze raz z pendrive, nie da się go aktywować, twierdzi, że błędny klucz. Próbowałem zainstalowaćsystem kluczem odczytanym z biosu ale nic nie dało. Zalogowałem się na moje konto microsoft, skasowałem laptopa z listy urządzeń - też nic nie dało.

Jak mam to naprawić? co zrobić, żeby mój klucz dzialał?

A zainstalowałeś właściwą dla klucza wersję Windowsa?

Klucz był z windosa 8.1 zgaduję? :stuck_out_tongue:

Musisz wydobyć ten z upgradu.Czyli na nowo trzeba to zrobić. Sam się na to natknąłem :frowning:

czyli zainstalować 8.1 i znowu update na 10, no ok spróbuję

Jeżeli chociaż raz poprawnie wykonałeś uaktualnienie do windowsa 10 i była już aktywowana przy następnej czystej instalacji (windows 10) nie podajesz klucza po połączeniu z internetem system zostanie aktywowany automatycznie

 

czasami występowały problemu z aktywacją systemu mi po jakimś czasie sam się aktywował

problem w tym, że właśnie kolejna czysta instalacja nie chce się aktywować, instalując czy to z windowsa czy z pendrive’a, odczytując klucz z biosa twierdzi, że jest błędny. Niestety po jakimś czasie teżsięsam nie aktywował.

Zakładam żedobrałeś dobrą wersję systemu ja już kilka razy instalowałem 10 z usb przygotowaną za pomocą

 

http://www.dobreprogramy.pl/Universal-USB-Installer,Program,Windows,38786.html

 

z listy wybierasz windows 8 u mnie działa wszystko w najlepszym porządku

Klucz z WIN 10 nie będzie zaszyty w BIOSie. Został on nadany podczas upgrade’u i został zapisany na Twoim koncie MS. Przy ponownej czystej instalacji (opowiedniej wersji) nie podajesz klucza, ani nie odczytujesz go z BIOSu (w BIOSie masz zapisany klucz z WIN 8.1, który nie pasuje do WIN 10). Logujesz się na konto MS i system sam powinien zaczytać klucz i aktywować Windowsa. W praktyce na początku może się to nie udać i nie aktywuje się od razu, ale powinien po niedługim czasie.

może tak, piszesz, że usunąłeś urządzenie z listy na koncie MS dlatego proponuję coś takiego

  1. zainstaluj jeszcze raz Windows 8.1

  2. po instalacji Windows 8.1 sprawdź czy się aktywował ( PPM na komputer>właściwości i w prawym dolnym rogu będzie stosowna informacja

  3. jeśli się nie aktywował, kliknij na aktywuj produkt i postępuj zgodnie z instrukcjami, zwykle wystarczy potwierdzić, że chcesz aktywować produkt

  4. po tej procedurze zaloguj się do konta MS (przełącz konto lokalne na MS)

  5. wykonaj uaktualnienie do windows 8.1 najlepiej za pomocą https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

  6. po wykonaniu aktualizacji sprawdź ponownie status aktywacji systemu identycznie jak to robiłeś przy Windows 8.1

  7. W moim wypadku system nie był aktywowany, trzeba było kliknąć na aktywuj produkt

  8. jeśli aktywacja zakończy się sukcesem ponownie odpal narzędzie z linku powyżej i wybierz utworzenie nośnika instalacyjnego… Pamiętaj o wyborze odpowiedniej wersji systemu

  9. po utworzeniu nośnika USB odpal z niego komputer i gdy zostaniesz poproszony o podanie klucza kliknij pomiń

10 przeprowadź instalację do końca a po instalacji po raz trzeci sprawdź status aktywacji i jak będzie napisane, żę system nieaktywowany to kliknij na aktywuj produkt - tyle… u mnie dopiero taka pokręcona procedura zadziałała… Co ciekawe w Windows 10 nie logowałem się na konto MS, działałem bez problemu na koncie lokalnym.