Błędny numer seryjny prosto z pudełka


(Bananaphone) #1

Witam

Piszę ten wątek ponieważ natrafiłam na dość nietypowy problem. Otóż po zakupieniu gry (Podstawa The Sims 2), od razu zabrałam się za jej reinstalację. Nie było mi to jednak dane, gdyż po wprowadzeniu numeru seryjnego, wyskoczyła informacja, że numer seryjny jest nieprawidłowy. Wpisałam go drugi raz, potem trzeci, za każdym razem uważnie sprawdzając, czy nie popełniam błędu i za każdym razem instalator nie chciał mnie przepuścić. Gra oczywiście jest nowa, była zafoliowana, więc o wyeksploatowaniu serial kodu raczej nie ma mowy. Podejmowałam nawet próby generowania seriali z keygena, oczywiście z tym samym skutkiem. Wobec tego pytania nasuwają mi się dwa: Czy to jakaś wada gry i czy istnieje jakiś sposób, żeby temu zaradzić i móc przejść do dalszej instalacji? :wink:


(Fanboj O) #2

Czytałem legendy jak to pracownicy marketów medialnych “pożyczają” sobie filmy i soft ze sklepu, które to po skonsumowaniu są z powrotem foliowane. Tylko taki pomysł mi przychodzi do głowy.

Przy okazji, jaka była forma zakupu gry?


(WooQash) #3

Ja miałem podobny problem przy wprowadzaniu klucza do gry Need for Speed Most Wanted (tego starego :slight_smile: ), okazało się, że instalator nie łykał polskich znaków a takowy “Ł” był wygenerowany na pudełku. Zamieniłem go po prostu na najbliższy odpowiednik, czyli “L”.


(Bananaphone) #4

Przez Allegro, choć uprzednio oceny i komentarze zostały sprawdzone i nic nie wskazywało na to, żeby sprzedający był oszustem. Tym bardziej, że sama oferta była wyróżniona symbolem Standardu Allegro.


(WooQash) #5

To był sklep czy zwykła osoba?


(Bananaphone) #6

Niestety ten serial nie ma w sobie polskich znaków. Firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową, czyli właściwie sklep :wink:


(Kfirszt) #7

Może masz w serialu znaki typu cyfra 0 lub litera O. To częste przyczyny błędów w numerach seryjnych - na wydrukach wyglądają prawie identycznie. Spróbuj z zamianą tych znaków.


(Fanboj O) #8

No to drugi trop: Zmień nazwę komputera użytkownika.

http://support.microsoft.com/kb/295017/pl

Pamiętam, że był z tym myk, że nazwa generowana standardowo przez instalator windowsa powodowała błędy.


(kijek) #9

Z grami EA tak się zdarzało. Np. wydanie Battlefield 1942 z dodatkami miało felerny klucz do jednego z dodatków. Radzę skontaktować się z pomocą techniczną EA.