Błędny odczyt ilości zainstalowanej pamięci RAM

Witam!

Zestaw, jak w podpisie, tymczasem we właściwościach systemu Vista wyświetla mi 18Gb RAM. Mam 4 sloty, z czego 2 puste. Everest wskazuje w pustych, jakoby były tam moduły po 8Gb. Czy ktoś podejrzewa, co jest grane? Dodam, że BIOS i większość programów poprawnie wskazuje na ilość zainstalowanej pamięci RAM.

A tak przy okazji: czy i na ile ma wpływa karta graficzna chłodzona pasywnie na temperaturę w całej obudowie i pozostałych podzespołów?

Popsute czyli?? Co jest popsute??

Może styki się w jakiś sposób stykają i w ten sposób pokazuje że jest tam włożona kość.

Najbardziej wrażliwy jest chipset, a jego temperatura może się podnieść spokojnie nawet o 10C. Drugim wrażliwym elementem jest oczywiście procesor. Przy słabym obiegu będzie się przegrzewał. Moim zdaniem, przy pasywnym chłodzeniu, potrzebne są dodatkowe wentylatory w obudowie.

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, podaj odczyty z sekcji czujnik.

Podaję odczyty: http://picasaweb.google.pl/lgoczol/Pomi … 9757199986

Puściłem Orthosa, gdyż po włączeniu kompa temperatury są dużo niższe no i działa funkcje spedstepping. Generalnie NB zawsze oscyluje w okolicach 40 stopni. Po otwarciu obudowy wszystko było ciepłe, ale w miarę, natomiast chipset dość gorący. Chyba będę zmuszony zamontować na nim jakiś wentylatorek mały. W obudowie mam wentyle z przodu i z tyłu obudowy. Sama obudowa posiada tunel oraz dodatkową kratkę z boku.