Błędny restart komputera

Witam wszystkich bardzo serdecznie :slight_smile:

Jestem tu nowy, także, jeżeli to nie ten dział, to proszę o przeniesienie do działu prawidłowego.

Mam pewien problem; drobny, aczkolwiek ostatnio bardzo irytujący, ponieważ nawet wiele programów o to prosi :stuck_out_tongue: Mianowicie podczas włączania “uruchom ponownie” komputer normalnie się zamyka, po czym zamiast uruchomić się ponownie, pojawia się czarny ekran i zaczyna piszczeć tak jakby BIOS chciałby mi coś zasygnalizować, ale niestety nie znalazłem nawet odpowiedników moich “pisków” (3 długie i 2 krótkie powtarzające się po 3 razy; w sumie 5 po 3). Żeby laptop potem z powrotem zaczął działać muszę go zrestartować “na ostro”. Przeszukałem wiele stron i for,popytałem nawet kilku znajomych informatyków, ale niestety nie udało mi się uzyskać odpowiedzi i porady na mój problem. Chcę ten problem rozwiązać nie przeinstalowywując systemu (nie wiem nawet, czy to coś da), ponieważ posiadam dużo ważnych danych na dysku, a nie mam dysku przenośnego.

Mój sprzęt, to trzymiesięczny laptop Lenovo G565, win 7 home premium x64, AMD Phenom II X3 2,2 GHz, 8 GB RAM DDR 3, WD Caviar 500 GB, Radeon HD 5470.

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Przywróć fabryczne ustawienia BIOS’u i w ostateczności go zaktualizuj.

Próbowałem przywrócić fabryczne opcje BIOS’u, ale niestety nic to nie dało… :frowning: Natomiast, co do jego aktualizacji, to nie ma jeszcze… (przynajmniej ja nie widziałem na stronie Lenovo).

zacznij od nowych/starych na nowo sterów do płyty gł, proca itd.

masz opcję cofnij system?

Mam i próbowałem to zrobić. Niestety nic to nie dało… :frowning: