Błędy aplikacji - pamięć read -problemy

witam serdecznie odwiedzających temat … jeśli pojawi się nzawaca czuję że problem bedzie banalny , lecz w tej chwili jest dla mnie uciążliwy :frowning: .

Ostatnio ( niewiem może za sprawą jakiegoś wirusa ) niektóre programu zaczynają mi fiksować , ale też zauważyłem że komunikaty które wyświetlają się przed zamknięciem danej aplikacji są podobne. Nieiwem za bardzo co jest ta pamięć read ale to też ona chyba jest winna tym problemom. dla pzrykłady pzreglądarka FireFoxa - buszuję po necie , pzreglądam stronki i nagle się zawiesza i wywala mi komunikat o pzrymusowym zamknięciu aplikacji. raport błędów wysyłałem kilkakrotnie ale nic z tego więc problem pzredstawiam tutaj - może ktoś pomoże. I podobnie jest z pzrglądarką do zdjęć ACDSee … przeglądam zdjęcia w trybie slajd a tu nagle klatka stop i pojawia się komunikat o pamięci read. pzrykłady pokazałem na zdjęciu - może ktoś się szybciej zorientuje o co mi chodzi … to tyle teraz już tylko czekam na rady … z góry dziękuję …

bedy8vf.jpg

Jak na moje oko to chodzi tu o RAM. Instalowałeś ostatnio jakieś nowe kości ?? Może masz dwie; jeżeli tak to wyjmij jedną i spróbuj tylko na drugiej; i na zmianę jeżeli nie zauważysz poprawy.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq7

:szukaj!!: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=51283&highlight=pami%EA%E6+read

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=41287&highlight=pami%EA%E6+read

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=32956&highlight=read

cały czas niewiele wiem …

poczytałem linki które tu zapodaliście ( dzieki za nie wigrus ) ale niestety jak widze powodów może być dużo. w jednym pzrypadku widziałem że to wina SP 2 , ja też mam tego … niewiem czy to dobry zetsaw windows xp , SP 2 i przy tym pamięci tylko 256 - być może tu tkwi jakiś problem … niewiem czy dołożenie pamięci coś pomoże ?

po drugie być moze to wina jakiegoś programu jeszcze nie sprawdzałem ale najczęściej pojawia się to pzry firefoxie i pzry acdsee … ale czy takie błedy z pamięcią read może stwarzać kilka programów ( bo chyba byłby to pechowy zbieg okoliczności)

a co do pytania Dew.Z to mam jedną Zadnej innej tylko ta 256 … ostanio tak właśnie myślałem by dokupić pamięci bo niekiedy pzry nagrywarce też wyskakują mi komunikaty w nero że przy jakiejś wyższej prędkości nagrywania płyty pojawia się komunikat że jest zbyt mało pamięci … więc co rozwiązaniem jest dokupienie pamięci ?

tez miałem kiedys taki problem po włozeniu nowej kosci ramu a jak ją wyją to było wszystko ok!krodko mowiąc były walnięte ramy!a u ciebie nie wiem co moze byc.najlepiej przetesuj mmtestem Pamięc ram :wink: