Błędy biosu i zacinanie się


(Wilczasty) #1

Witam,

Podczas uruchamiania komputera wydobywają się 2 długie odgłosy biosu [mój to AMI] na ekranie nic się nie pojawia zdarza się tak parę razy pod rząd a potem komputer normalnie się włącza. Czasami włączy się za 1 razem ale gdy ma się już pojawić ekran logowania na ekranie wyskakuje no signal a komputera nadal pracuje. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest normalne ze po lekkim trąceniu komputera może się on zaciąć?


(Bambosz107) #2

Ja też tak mam, że jak trące kompa to się zatnie...


(Pitek111) #3

Wynika z tego że Twoim problemem jest albo (według tej strony: http://www.podkrecanieigry.fora.pl/o-sp ... ej,14.html) błąd parzystości pamięci RAM w obszarze pierwszych 64 KB, albo po części wskazuje to na błąd karty graficznej...

(zródło nr 2: http://www.utx.pl/komunikaty-bledow-bio ... t5752.html)


(Wilczasty) #4

Pojawiają się kolejne problemy gdy włączam google earh nic sie nie dzieje po jakiś 5min pojawia się tak jak by tryb awaryjny [wszystkie ikonki sa duże] i pojawia się błąd ze jest jakiś uszkodzony sterownik obrazu czy coś takiego. Wydaje mi się ze coś złego dzieje się z karta graficzna. Wcześniejszy problem przestał się pojawiać po dociśnięciu karty graficznej.


(pakierhakierxd) #5

może zmień sterownik grafy:D


(Bambosz107) #6

czy to sterownik nv4_dspl czy jakoś tak?? bo o dziwo wygląda na to, że ja mam taki sam błąd jak ty :idea: to mówisz ze jak docisnąłeś grafike to pomogło???


(pakierhakierxd) #7

też kiedyś tak miałem ale wtedy pomogła mi zmiana sterownika graficznego:D i po kłopocie...:slight_smile: