Błędy, brak urządzeń powwrsnl.exe i log

(Filipsko) #1

Dzisiaj włączyłem komputer i wyskoczył jakiś błąd: Powwrsnl.exe-Zainicjowanie aplikacji nie udało sie gdyż nie znaleziono ace.dll.

Wtedy zrobiłem zrzut ekranu i w paincie zapisałem go na pulpicie.

Po chwili wystąpiły 3 komunikaty o błędzie (Przepraszamy za kłopoty, idt, Program iexplorer.exe zostanie zamknięty) Też zrobiłem zrzut i zapisałem tak jak poprzednio. O dziwo na pulpicie zamiast poprzedniego zrzutu znalazłem plik exe o nazwie jaka nadalem zrzutowi. Drugi zapisał sie normalnie. Chciałem usunąć plik exe, lecz zrobił to tylko killbox i dopiero przy reboocie. Gdy wylaczalem kompa zatrzymał sie na ekranie “Zamykanie systemu Windows”, czekałem kilka minut i go zresetowałem. Po ponownym uruchomieniu Nie wyświetliła sie ikona “Kabel sieciowy nie podłączony” (dziwne) A w połączeniach było tylko bluetooth. Nie było karty sieciowej, chociaż instalowałem, ani portu firewire, choć mam. Net nie działał. Chciałem zainstalować ponownie karte, gdy to zrobiłem i zajrzałem do menedżera urządzeń… TAM NIC NIE BYŁO, TYLKO PUSTY MENEDŻER, NAWET BEZ PROCESORA!! Teraz nie wiem jak działa internet, ale błagam POMÓŻCIE MIII! :cry:

(Gutek) #2

Użyj UnHookExec.inf -

który odblokuje uruchamianie exe. Po ściągnięciu pliku UnHookExec.inf na dysk należy kliknąć na niego prawym i wybrać opcję Instaluj. Nic się nie pokaże bo to nie jest żadna instalacja, albo exefix.reg

Potem daj log z hijacka i LOG z Silent Runners

(Filipsko) #3

I jeszcze jedno: Po kliku na pasek start reakcję widać po kilkunastu sekundach.

Złączono Posta : 20.11.2005 (Nie) 13:56

Aha, i transfer mam 256kb, a teraz jak sciągam kerio firewall to jest 819 bajtów!!

(Gutek) #4

Usuń hijackiem

Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked.

W silent:

Start >>> Uruchom >>> regedit i przejść do klucza: *HKLM\SOFTWARE\Classes\scrfile\shell\open\command* i skasuj “Default” = “”%1" %*"

(Filipsko) #5

Zrobiłem. Pasek reaguje od razu, ale przy wyłączaniu wyskoczył błąd o inicjowaniu dll ale odrazu zniknął. To: Błąd Źródło: System Error Kategoria: (102) Zdarzenie: 1003 UŻytkownik: Brak. Informacje wziąłem z podglądu zdarzeń. Ciągle nic sie nie wyświetla w menedżeże!

(Gutek) #6

To juz pikuś zrób tak:

Stwórz sobie plik o treści:

Kod:

[shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3

[Taskbar]

Command=ToggleDesktop

i zapisz go w “C:\Documents and Settings\Piniol\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch” jako -> Pokaż Pulpit.scf :slight_smile:

(Filipsko) #7

Ale to jeszcze nie koniec… W menedżerze urządzeń nic nie ma. Gdy włącze “Mój komputer” Wyświetla sie latareczka… Czasami musze długo czekać na wyświetlenie zawartości, a czasami wogóle sie nie wyświetla. Do tego pasek zadań czasami nie reaguje. I to chyba tyle, o ile nie zaponiałem o niczym. Nie wiem co to… Dzisiaj robiłem skan Ad-Awarem i Microsoft Anti-Spyware oraz MKS-em On-Line. Wirusow nie bylo, tylko kilka spyware, ale usunąlem. Kurna, co to sie dzieje :-x

(Gutek) #8

No cóż zrób tak http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … ntry109540 nic nie stracisz, zastosuj radę Picy

(Filipsko) #9

Ta porada nie za bardzo dotyczy mojego problemu… Wciąż występują te same problemy, może ktoś odpowie na forum searchengines. Tu, na tym forum, znalazłem też podobny temat w śmietniku. A na większość takich prośb prawie nie ma odpowiedzi. Bedziesz jeszcze w stanie mi pomóc? mam nadzieję że nie będę musiał formatować dysku…

(Gutek) #10

Skoro menedżer pusty zrób tak:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG Przejście do trybu awaryjnego Windows i uruchomienie pliku FIX.REG.

(Filipsko) #11

Nie pomogło… :co: Zrobiłem to nawet 2 razy, dokładniutko. Ale oprocz tego ze “moj komputer” uruchamia sie dluuugo to paint tak samo, trzeba dlugo czekać. I co to jest nvsvc32.exe spoolsv.exe wuauclt.exe nie znam tych procesów… :frowning: Zamieścić jakieś logi?

(Gutek) #12

Reinstalacja XP - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … ntry109540 - ale tak jak opisała Picasso nic nie strcacisz, nie to Start do zKonsoli Odzyskiwania i poczytaj o Naprawie rejestru :wink:

(Filipsko) #13

Ahaaa, dzieki. Sproboje. A te procesy?