Błędy, brak urządzeń powwrsnl.exe i log

Dzisiaj włączyłem komputer i wyskoczył jakiś błąd: Powwrsnl.exe-Zainicjowanie aplikacji nie udało sie gdyż nie znaleziono ace.dll.

Wtedy zrobiłem zrzut ekranu i w paincie zapisałem go na pulpicie.

Po chwili wystąpiły 3 komunikaty o błędzie (Przepraszamy za kłopoty, idt, Program iexplorer.exe zostanie zamknięty) Też zrobiłem zrzut i zapisałem tak jak poprzednio. O dziwo na pulpicie zamiast poprzedniego zrzutu znalazłem plik exe o nazwie jaka nadalem zrzutowi. Drugi zapisał sie normalnie. Chciałem usunąć plik exe, lecz zrobił to tylko killbox i dopiero przy reboocie. Gdy wylaczalem kompa zatrzymał sie na ekranie “Zamykanie systemu Windows”, czekałem kilka minut i go zresetowałem. Po ponownym uruchomieniu Nie wyświetliła sie ikona “Kabel sieciowy nie podłączony” (dziwne) A w połączeniach było tylko bluetooth. Nie było karty sieciowej, chociaż instalowałem, ani portu firewire, choć mam. Net nie działał. Chciałem zainstalować ponownie karte, gdy to zrobiłem i zajrzałem do menedżera urządzeń… TAM NIC NIE BYŁO, TYLKO PUSTY MENEDŻER, NAWET BEZ PROCESORA!! Teraz nie wiem jak działa internet, ale błagam POMÓŻCIE MIII! :cry:

Użyj UnHookExec.inf -

który odblokuje uruchamianie exe. Po ściągnięciu pliku UnHookExec.inf na dysk należy kliknąć na niego prawym i wybrać opcję Instaluj. Nic się nie pokaże bo to nie jest żadna instalacja, albo exefix.reg

Potem daj log z hijacka i LOG z Silent Runners

I jeszcze jedno: Po kliku na pasek start reakcję widać po kilkunastu sekundach.

Złączono Posta : 20.11.2005 (Nie) 13:56

Aha, i transfer mam 256kb, a teraz jak sciągam kerio firewall to jest 819 bajtów!!

Usuń hijackiem

Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked.

W silent:

Start >>> Uruchom >>> regedit i przejść do klucza: *HKLM\SOFTWARE\Classes\scrfile\shell\open\command* i skasuj “Default” = “”%1" %*"

Zrobiłem. Pasek reaguje od razu, ale przy wyłączaniu wyskoczył błąd o inicjowaniu dll ale odrazu zniknął. To: Błąd Źródło: System Error Kategoria: (102) Zdarzenie: 1003 UŻytkownik: Brak. Informacje wziąłem z podglądu zdarzeń. Ciągle nic sie nie wyświetla w menedżeże!

To juz pikuś zrób tak:

Stwórz sobie plik o treści:

Kod:

[shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3

[Taskbar]

Command=ToggleDesktop

i zapisz go w “C:\Documents and Settings\Piniol\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch” jako -> Pokaż Pulpit.scf :slight_smile:

Ale to jeszcze nie koniec… W menedżerze urządzeń nic nie ma. Gdy włącze “Mój komputer” Wyświetla sie latareczka… Czasami musze długo czekać na wyświetlenie zawartości, a czasami wogóle sie nie wyświetla. Do tego pasek zadań czasami nie reaguje. I to chyba tyle, o ile nie zaponiałem o niczym. Nie wiem co to… Dzisiaj robiłem skan Ad-Awarem i Microsoft Anti-Spyware oraz MKS-em On-Line. Wirusow nie bylo, tylko kilka spyware, ale usunąlem. Kurna, co to sie dzieje :-x

No cóż zrób tak http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … ntry109540 nic nie stracisz, zastosuj radę Picy

Ta porada nie za bardzo dotyczy mojego problemu… Wciąż występują te same problemy, może ktoś odpowie na forum searchengines. Tu, na tym forum, znalazłem też podobny temat w śmietniku. A na większość takich prośb prawie nie ma odpowiedzi. Bedziesz jeszcze w stanie mi pomóc? mam nadzieję że nie będę musiał formatować dysku…

Skoro menedżer pusty zrób tak:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG Przejście do trybu awaryjnego Windows i uruchomienie pliku FIX.REG.

Nie pomogło… :co: Zrobiłem to nawet 2 razy, dokładniutko. Ale oprocz tego ze “moj komputer” uruchamia sie dluuugo to paint tak samo, trzeba dlugo czekać. I co to jest nvsvc32.exe spoolsv.exe wuauclt.exe nie znam tych procesów… :frowning: Zamieścić jakieś logi?

Reinstalacja XP - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … ntry109540 - ale tak jak opisała Picasso nic nie strcacisz, nie to Start do zKonsoli Odzyskiwania i poczytaj o Naprawie rejestru :wink:

Ahaaa, dzieki. Sproboje. A te procesy?