Błędy crc na dysku przenośnym

Witam mam dysk przenośny i za każdym razem kiedy coś na niego “wrzuce” nie daje się już spowrotem skopiować na kompa (wyskakuje błąd crc) jaka jest tego przyczyna czy są jakieś programy które to naprawią sformatują dysk i pozbędę się tego problemu?

Pełny format i jeszcze trzeba uruchomić sprawdzanie błędów, a jak nie pomoże to sklep i nowy…

HDD 2,5" czy 3,5" - jak jest zasilany ;/ oraz jakość kabla USB ;/ (o ile podłączany przez USB) ?

I czy komp czasem nie podkręcony.

Narzędzie producenta dysku i go sprawdź.

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t10073.html

HDD 2,5 łącze USB świerzo kupiony, ale oddanie na gwarancję nie wchodzi w grę bo zakupiony w Irlandii producent iomega

USB chyba dobre bo by wyskakiwał błąd o opóźnionym zapisie (kilka razy miałem bo za długi kabel USB i to było przy dysku 3.5 czyli zwykłym) i sprawdź błędy jak mówiłem i jak mówił JNJN.

Nowe dyski najczęściej pobierają powyżej 0,5A i wymagają zasilania z kabla o dwóch końcówkach ;/ po stronie PC !

Jak to u Ciebie wygląda? :wink:

mam dwie końcówki usb to znaczy że obydwie muszę podłaczyć do PC?

dodam może jeszcze że przeskanowałam combofix i teraz po podłaczeniu komp nie widzi w ogóle dysku :frowning: dodawanie sprzętu automatycznie i ręcznie nie pomaga pomocy!!

Polecam:

viewtopic.php?f=19&t=101306&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Jeżeli w danych Twojego dysku pisze że pobiera on (choćby tylko w szczycie/maksymalnie)

prąd większy niż 0,5A lub odpowiednio moc 2,5W (=0,5A x 5V) to oczywista oczywistość

że musisz podłączać dwie końcówki.

W tej chwili, w związku z niedostatecznym zasilaniem dane na dysku mogą byc zamazane

i należy zacząć od poczatku, usunąć to co widać(partycje) ;/, założyć i formatować partycje,

następnie przekopiować to co chcesz :wink: